Facebook Google+ Twitter

Nuncjusz apostolski o rządach PO: gorzej niż na Kubie

Z książki "Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI" wynika, że nuncjusz apostolski Gianluigi Nuzzi w ostrych słowach skomentował postępowanie polskiego MSZ względem ojca Tadeusza Rydzyka.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license / Fot. Jacek767Mowa o słynnym wystąpieniu ojca Rydzyka w Europarlamencie, kiedy powiedział, że wykluczanie, że władza PO stosuje metody totalitarne. Stwierdził również, że Polską od 1939 roku nie rządzą Polacy. Na te słowa błyskawicznie zareagował polski MSZ, który doniósł na szefa Radia Maryja wysyłając notę dyplomatyczną do Watykanu. W tej sprawie również Radosław Sikorski odbył spotkanie z nuncjuszem apostolskim, Celestino Migliore.

Ten sam nuncjusz, według autora książki "Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI" powiedział: "Tak nie zachowałby się nawet reżim na Kubie"- czytamy na portalu natemat.pl. Z tej książki wynika, że ojciec Rydzyk może spać spokojnie, ponieważ cieszy się dużym zaufaniem Stolicy Apostolskiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 02.10.2012 11:46

jestem zatwardziałym ateistą ale czasem klechy mają rację,POlską rządzi namiestnik obcych państw ,tusk to Zdrajca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
 • Adam
 • 02.10.2012 03:13

ZGODZE TAK NEGATYWNYCH ATAKOW NA KOSCIOL NAWET ZA KOMUNY NIE BYLO. Komunisci nienawidzili ale trzymali zdala macki od kosciola. PO i ich maszyna propagandowa sprowadzila katolika do roli...extremisty, zacofanca nawet wariata ktory jest slepy. Po uwaza iz europejczyk to napewno nie katolik raczej pusty bezjajowy intelektualita... ktory na sznurku jest przez nich wodzony. Dodatkowo, oni bardzo podzielili i sklocili spoleczenstwo...ba wine zrzucajac na PIS...jak w katastrofie smolenskiej. To naprawde jest sztuka...robia ludz w konia i jada dalej...sprytnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
jurek1959339
 • jurek1959339
 • 01.10.2012 20:33

Jeżeli te dokumenty to prawda to, muszę przyznać rację ks. Rydzykowi: państwo polskie jest w totalnym rozkładzie albowiem obywatel tegoż państwa obrzuca go gównem, a ono udaje że deszcz pada. Albo respektujemy konkordat i Rydzyk oraz Kościół przynajmniej w polityce zagranicznej nie wchodzą sobie w drogę, albo do dupy z taką umową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
odwrócony
 • odwrócony
 • 01.10.2012 15:49

Działalność Kościoła katolickiego na rzecz Polski

1794 r. - Prymas Michał Poniatowski (1736-1794), gnębiony chorobami wenerycznymi, popełnił samobójstwo, kiedy odkryto jego zdradę na rzecz Rosji.

1832 r. - Encyklika papieża Grzegorza XVI `Cum Primus' do wyższego duchowieństwa polskiego, potępiająca powstanie w 1830 roku.

1866 r. - Alokucja Luctinosum et nunquam wygłoszona na tajnym konsystorzu jeszcze raz potępiła polski ruch powstańczy w 1863 roku.

1894, 19 marca - Leon XIII Biskupom polskim przypominał o posłuszeństwie wobec zaborców. "Wam, którzy zamieszkujecie prowincję Poznańską i Gnieźnieńską, zalecamy ufność w wielkoduszną sprawiedliwość Cesarza, o jego bowiem względem was przychylności i życzliwym usposobieniu osobiście od niego samego powzięliśmy wiadomość."

1914 r. - Pius X Polakom walczącym o niepodległość radził: "Dostojnicy polskiego kościoła powinni modlić się za swoich władców". Wielokrotnie dawał wyraz, że dla Polaków podstawą musi być trójlojalizm", tj. wierność władcom zaborów, nawet jeśli miałoby to doprowadzić do bratobójczych walk w szeregach wrogich armii.

1933 - 1939 r. - Kardynał tysiąclecia, Wyszyński, jeszcze jako zwykły ksiądz i teolog był orędownikiem nazizmu i samego Hitlera, co znajdowało wyraz w redagowanych przez niego publikacjach. (nieklerykalny pisze o tym TUTAJ)

1939 r. 20 października - Pius XII wyraża poparcie dla hitlerowskiej napaści na Polskę. Papież uznał ją za "walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość."

1945 r. - Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości. Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną.

1948 r, 1 III - Pius XII wystosował do biskupów niemieckich list wyrażający życzenie cofnięcia granic na Odrze i Nysie, a więc de facto wysiedlenia Polaków z Ziem zachodnich i Północnych.

"Do głównych sprawców tragedii mojego kraju należy też Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego". (Józef Beck, minister spraw zagranicznych II RP). Czy szykuje się Polsce powtórka??????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Rocka
 • Maria Rocka
 • 01.10.2012 10:38

Najpierw trzeba zrobić porządek z rządem - antypolskim rządem ,rządem podejrzanym o agenturalne działania przeciw Polsce. Rząd którego jesteśmy świadkami doprowadził do ruiny gospodarkę i doprowadził demokrację do karykatury.

Trzeba zrobić lustrację, dekomunizację rządu i całe środowisko związane z tym rządem, pozbawić podejrzanym o współpracę z obcymi służbami mandatu posła ,należy też ukarać tych ludzi jak to zrobili bracia Węgrzy - a więc wzorce już mamy. Należy też zrobić lustrację w kościele i potępić tych księży co współpracowali z komuną!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rada
 • Rada
 • 01.10.2012 10:12

Radosław Kowalski -podaję źródło do wiedzy .Masz pole do popisu i pisania artykułów na tym portalu .Pisz tym razem rzetelni i na podstawie faktów.


http://wcieniusanpietro.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Rada
 • Rada
 • 01.10.2012 10:11

Radosław Kowalski -podaję źródło do wiedzy .Masz pole do popisu i pisania artykułów na tym portalu .Pisz tym razem rzetelni i na podstawie faktów.


http://wcieniusanpietro.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
w13pisze
 • w13pisze
 • 01.10.2012 09:54

Ks. Isakowicz-Zaleski: Mafia homoseksualna trzesie Kosciolem
PIS widac...lubi i ma przyjemnosc..same stare kawalery i brzydkie stare panny...u nich

Ks. Isakowicz-Zaleski: Mafia homoseksualna trzesie Kosciolem
...ukazala sie jego nowa ksiazka pod tytulem "Chodzi mi tylko o prawde" - wywiad rzeke, która przeprowadzil z nim szef ultraprawicowej Frondy.pl Tomasz Terlikowski.
To najmocniejszy atak ks. Isakowicza-Zaleskiego na Kosciól, choc na ogól nie ma w ksiazce nazwisk. Personalnie ksiadz uderza glównie w kard. Dziwisza. "W Krakowie funkcjonuje tak scisly sojusz oltarza z tronem jak za czasów józefinskich. Za komuny bylo jasne, ze z panstwem wspólpracowac nie mozna. W wolnej Polsce nie wiedzialem, jakie poglady polityczne mial kardynal Macharski, bo nigdy ich nie ujawnial. Odkad przyszedl kardynal Dziwisz, to wiadomo, kogo popiera i jak glosuje. Powolanie na sekretarza rodzonego brata polityka bylo pierwszym z calej serii bledów" - mówi w wywiadzie.
"Im wyzej, tym gorzej"

Ksiazka juz bulwersuje wielu ksiezy. Najmocniejszy watek to "mafia homoseksualna", która trzesie Kosciolem. Na pytanie Terlikowskiego "czy homoseksualizm jest wsród duchownych problemem", ksiadz Isakowicz-Zaleski odpowiada: "Im wyzej, tym gorzej. Lektura akt bezpieki pokazala mi, ze ten watek przewija sie niemal bez przerwy. Z akt tych wynika tez, ze jak sobie kuria nie dawala rady z homoseksualizmem ksiedza, to go przerzucala do Rzymu. Jak i tam nie bylo juz mozliwosci ukrywania pewnych spraw, to ksiadz taki wyjezdzal na placówke dyplomatyczna w innym kraju. To pokazuje ogromne przyzwolenie na tego typu sytuacje w Kosciele".

Ks. Isakowicz-Zaleski przekonuje, ze "srodowisko homoseksualne zawsze mialo w Watykanie ogromne wplywy.
Kaplan mówi, ze to wlasnie w materialach bezpieki zobaczyl "potezne podziemie homoseksualne w Kosciele". Dodaje tez,
ze kard. Dziwisz poprosil go, by w ksiazce "Ksieza wobec bezpieki" nie pisal o sprawach homoseksualnych.
Kpi tez, ze komisje "Pamiec i Troska" kard. Dziwisza "wielu nazywalo Niepamiec i Beztroska".

Komentarz został ukrytyrozwiń
szperacz
 • szperacz
 • 01.10.2012 09:07

Radosławie Kowalski, pij u źródła z dusza twoja będzie zbawiona 9 wesoła :)
http://wcieniusanpietro.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 30.09.2012 22:11

Prawda jest cicha a kłamstwo głośne @ do kamyk w lawinie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.