Facebook Google+ Twitter

Nuncjusz Apostolski w Tbilisi: Watykan zmartwiony sytuacją Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 15:15

Watykan jest zaniepokojony sytuacją w Gruzji - powiedział Nuncjusz Apostolski w Tbilisi. Arcybiskup Claudio Gugerotti powiedział Polskiemu Radiu, że papież Benedykt XVI jest szczególnie zatroskany sytuacją ludzi, którzy ucierpieli w wyniku rosyjsko - gruzińskiego konfliktu.

Stolica Apostolska martwi się, aby sytuacja w Gruzji nie wymknęła się spod kontroli - przyznał arcybiskup Gugerotti. Nuncjusz dodał, że - papieżowi bardzo zależy na uspokojeniu nastrojów i stabilizacji sytuacji na Kaukazie.

Claudio Gugerotti przyznał, że Benedykt XVI wciąż modli się w intencji ofiar rosyjsko-gruzińskiej wojny. - Papieżowi szczególnie na sercu leży los uchodźców - powiedział Polskiemu Radiu papieski Nuncjusz.

Watykan apeluje do zwaśnionych stron o zaniechanie używania broni i rozwiązywanie wszystkich spornych kwestii na drodze dialogu. Nuncjatura Apostolska w Tbilisi włączyła się w organizowanie pomocy humanitarnej dla uchodźców. Dzięki wsparciu Nuncjatury do obozów uchodźców docierają żywność, lekarstwa i środki czystości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.