Facebook Google+ Twitter

Nuncjusz apostolski ws. ojca Rydzyka: "Igrają z lwem"

Wielokrotnie w swoich mediach i na Jasnej Górze, o. Rydzyk głosił bulwersujące słowa pod adresem polskich władz i Polski, a zasłynął takimi opiniami podczas zeszłorocznej wizyty w Brukseli. Wtedy MSZ wysłał stosowną notę do Watykanu. W ślad za nią poszedł tajny list nuncjusza z Polski. Znamy jego treść.

 / Fot. Sylwia Dąbrowa/PolskapresseBiznesmen z Torunia, o. Rydzyk, w zeszłym roku przed objęciem przez Polskę i w trakcie naszej prezydencji w Unii Europejskiej oraz w związku z kampanią wyborczą, wszczynał prowokujące zachowania o charakterze politycznym, w tym również w Brukseli, które odbiły się głośnym echem w Europie i świecie.

Po tym jak oskarżył władze, że u nas panuje totalitaryzm, a Polską nie rządzą Polacy – MSZ skierował notę dyplomatyczną do władz Watykanu. Chodziło o wydanie noty wyciszającej i temperującej słowa i zachowania o. Rydzyka.

Przedstawiciel Watykanu w Polsce, abp Celestino Migliore, w reakcji na to wysłał list do watykańskiego sekretarza stanu, kard. Tarcisio Bertone. Przedstawił swoją opinię w przedmiotowej kwestii. Sprawa listu wyszła dopiero teraz, po wydaniu książki we Włoszech: "Jego Świątobliwość", Gianluigiego Nuzziego.

Arcybiskup Celestino Migliore "tonował starania polskiego rządu" o wydanie noty przeciw zachowaniu ojca Rydzyka. W istocie bronił Tadeusza Rydzyka, któremu mogło grozić kneblowanie swobody wypowiedzi w sprawach Polski. Arcybiskup Migliore akcentował: "Igrają z lwem, który podbije stawkę".

Tak oto wiemy, że odkąd już w starożytności działali wywiadowcy w różnych krajach, tym bardziej dzisiaj nie jest niczym nowym, że mamy ten system stosowany na bardzo szeroką skalę, w tym także w Kościele.

Jak pisze Gazeta.pl, "głośne dzieło włoskiego dziennikarza o podtytule: "Tajne dokumenty Benedykta XVI", powstało na podstawie poufnej korespondencji kościelnych hierarchów, która w ostatnich miesiącach wyciekła do mediów zza Spiżowej Bramy". To zresztą nie pierwsza tajna informacja zza tej "Bramy". Niedawno usłyszeliśmy o niebywałych szwindlach finansowych szefa watykańskiego banku i podejrzeniach o wrogie działania papieskiego kamerdynera.

List abpa Celestino Migliore do watykańskiego kardynała, ujawniony w niedawno wydanej książce, dotyczy wydarzeń z czerwca 2011 roku. Powtórzmy, że polski MSZ skierował wówczas do Watykanu specjalną notę w związku z wypowiedzią o. Rydzyka w Brukseli, że w Polsce nie ma demokracji i panuje totalitaryzm.

W nocie MSZ, rząd polski protestował przeciwko "osłabianiu wizerunku Polski i szkodzeniu mu za granicą" oraz prosił Stolicę Apostolską, której podlegają zakony w Kościele katolickim, o "podjęcie działań, które zapobiegną tego typu działaniom w przyszłości" - podaje gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Obserwator
 • Obserwator
 • 05.06.2012 20:44

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/incydent-w-parlamencie-europejskim-polacy-zawiesil,1,5152617,wiadomosc.html
Kompletne zboczenie obyczajów i wynaturzeń.Całe szczęście ,ze przestałem chodzić do kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 05.06.2012 06:53

mohery malo sie modlicie malo chodzicie do kosciola male datki odprowadzacie na kosciol .chce to wiecej marszy krzyzy pomnikow lecha.na kolana i od wieczora do rana i od rana do wieczora prosic pokornie o telewizje trwam.rydzyk pewnie nie chce tej telewizji w ktorej przewazaboi sie grzechu wiekuistego tylko klamstwo pomowienia i naklania wierzacych do czynienia zla.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Słuchaczka Radia Maryja
 • Słuchaczka Radia Maryja
 • 04.06.2012 23:57

@tak będzie -masz nick jakiegoś opętanego osobnika .
Przeczytaj sobie jeszcze raz to:Przecież jest Telewizja Trwam w każdym pakiecie kablowej telewizji .Jest w każdym pakiecie telewizji satelitarnej ,Telewizja Trwam Jest osiągalne Radio Maryja .DLACZEGHO OSZOŁOMIE RWIESZ SOBIE WŁOSY Z GŁOWY (Janina Dzisiaj 20:54 )
Teraz sobie obejrzyj ten fol by ci eis nie nudziło
Film o Tadeuszu Rydzyku
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz
____
Aby być na multipleksie należy mieć udokumentowane rachunki i posiadać zdolność finansowa aby finansować to przetrze wzięcie .Tadeusz Rydzyk i Jan Król tego nie maja albo nie chcą pokazać .Tak każdy robi, bo tak prawo stanowi .Skoro nie chcą pokazać z czego będą finansować telewizję , jeśli w ogóle maja odpowiednie finanse .Muszą się dostosował do prawa , które wyraźnie jest dla wszystkich , bez wyjątków .Jest takie samo dla wszystkich .Tadeusz Rydzyk i i Jan Król murza się do tego dostosować albo nie dostaną miejsca na multipleksie,

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
 • tak będzie
 • 04.06.2012 23:14

Bydło Powskie zostanie zmuszone do przyznania TV Trwam i jeszcze przeproszą na kolanach o.Tadeusza Rydzyka .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 04.06.2012 23:11

Będzie TV Trwam w multipleksie . Musi być i tyle !

Komentarz został ukrytyrozwiń
telewidz
 • telewidz
 • 04.06.2012 22:58

Przecież jest Telewizja Trwam w każdym pakiecie kablowej telewizji .Jest w każdym pakiecie telewizji satelitarnej ,Telewizja Trwam Jest osiągalne Radio Maryja .DLACZEGHO OSZOŁOMIE RWIESZ SOBIE WŁOSY Z GŁOWY (Janina Dzisiaj 20:54 )
Teraz sobie obejrzyj ten fol by ci eis nie nudziło
Film o Tadeuszu Rydzyku
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina
 • Janina
 • 04.06.2012 20:54

Będzie TV Trwam i jeszcze grzecznie o. Tadeusza Rydzyka przeproszą, w mediach publicznych!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Słuchacz
 • Słuchacz
 • 04.06.2012 20:45

@red Dzisiaj 19:18 .Czy czasem to ty nie jesteś jednym z tych co są na tym filmie ?Tak chwalisz .Ciekawe .
Film o Tadeuszu Rydzyku
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 04.06.2012 19:18

Zdrowia i pomyślności o. Tadeuszu - zwyciężymy ,nie ma innej opcji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
+/-
 • +/-
 • 04.06.2012 17:44

Tadeusz ma swoich zwolenników tylu co wrogów ale jest fajnie bo gazety mają o czym pisać jakby nikt o Teda się nie upominał i o nim nie pisał poszedł by w zapomnienie i ślad po nim zaginął a tu woda na młyn jak chcesz się w rankingu podnieść to o Tadziu pisz a plusiki i komenty gęsto sie sypną dobra reklama nigdy nie jest zła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.