Facebook Google+ Twitter

Nysa do zdobycia podczas "Dni Twierdzy 2014"

Wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników historii przełomy XVIII i XIX w. oraz okazja do poznania uroków Nysy i gościnności jej mieszkańców.

 / Fot. nn Na pewno wielkim wydarzeniem dla wszystkich miłośników batalistyki i historii przełomu XVIII i XIX w. będzie kolejna edycja Dni Twierdzy Nysa w dniach 25-27.07.2014r.
W piątek 25.07. przy Forcie II swoje obozowiska rozbiją grupy rekonstrukcyjne z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy i Litwy w ilości ponad 300 żołnierzy w tym 20 kawalerzystów.
W sobotnie przedpołudnie 26 lipca o godz.11.15 regimenty z czasów napoleońskich przemaszerują ulicami Sobieskiego, Celną na Rynek, gdzie nastąpi złożeniem meldunku Burmistrzowi Nysy Jolancie Barskiej i oddana zostanie salwa honorowa. Inscenizacja bitwy z 1807 roku odbędzie się o godz. 17:00 na przedpolu Fortu II. Jest to wyjątkowa okazja do przeniesienia się w same centrum historycznej bitwy odtworzonej w każdym detalu. Po bitwie od 18.30-20.30 - Festyn Forteczny i możliwość zwiedzanie fortu II z przewodnikami
W niedzielę 27 lipca o godz.12.00 nad Błękitną Zatoką Jeziora Głębinowskiego rozpocznie się widowisko przygotowane przez nyskie Stowarzyszenie Historyczne Legionów i Mazurka Dąbrowskiego pt." Bitwa gen.Dąbrowskiego nad Jeziorem Garda". Dostępne będą do zwiedzania: Fort II, Forteczna Wieża Ciśnień, Bastion św. Jadwigi, Skarbiec św. Jakuba, Wieża Wrocławska, Wieża Ratuszowa.
Według odrębnego programu w sobotę 26.07 i niedzielę 27.07 na Rynku Kiermasz produktów regionalnych i rzemiosła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.