Facebook Google+ Twitter

O bajkach Katarzyny Campbell ze Szkocji

Pisanie książek dla dzieci to niebywale trudne i odpowiedzialne zadanie poetów i pisarzy. Psychika każdego dziecka jest inna i zróżnicowana, o czym dorośli często zapominają.

Autorka Katarzyna Campbell pisze dedykację... / Fot. Katarzyna CampbellUśmiech dziecka najwyższą nagrodą

Pisanie książek dla dzieci to niebywale trudne i odpowiedzialne zadanie poetów i pisarzy. Psychika każdego dziecka jest inna i zróżnicowana, o czym dorośli często zapominają. Wydaje nam się, że dziecko ma takie same potrzeby jak dorosły człowiek. Niestety tak nie jest i do każdego dziecka trzeba podchodzić indywidualnie.

Młody człowiek jest doskonałym obserwatorem i jak gąbka chłonie wszystko, co wokół niego się dzieje. Obserwuje dorosłych i gdy nam się wydaje, że jest on zajęty zabawą, doskonale wie o czym mówimy i co robimy. Czyli mamy świadomy lub często nieświadomy wpływ na rozwój psychologiczny młodego organizmu. A więc przed rodzicami, opiekunami, wychowawcami i literatami odpowiedzialne zadanie.

Jednym z ważniejszych działań wychowawczych i edukacyjnych jest czytanie dzieciom odpowiednich książek. Sięgajmy więc po taką literaturę, która jest dostosowana do wieku dziecka. Na półkach księgarskich mamy do wyboru pełną gamę kolorowych książek, które bawią, uczą, niosą przesłanie i wzbogacają wyobraźnię dziecka.

Na przykład do moich rąk trafiły dwie książki spośród dwudziestu, które napisała Katarzyna Campbell ze Szkocji: "Kurczakowe rachowanie" i "Owieczka". Tytuły sugerują nam tematykę zawartej treści, która autorka chce przekazać naszym milusińskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.