Facebook Google+ Twitter

O bezmiernej głupocie automatów

...do jakiego stopnia zidiocenia i otumanienia doszło społeczeństwo nauczone codzienną tresurą reagować tylko i wyłącznie na odgórne polecenia i wykonywać jedynie swoje obowiązki w ramach jak najściślej określonych odpowiednimi przepisami.

2 grudnia, w dzień olbrzymiej śnieżycy, która przetoczyła się nad Krakowem, w późnych godzinach wieczornych (około 20-21), na pętli "Kampus UJ", na osiedlu Ruczaj, miała miejsce wręcz nieprawdopodobna historia, świadcząca o tym, do jakiego stopnia zidiocenia i otumanienia doszło społeczeństwo, nauczone codzienną tresurą reagować tylko i wyłącznie na odgórne polecenia i wykonywać jedynie swoje obowiązki w ramach jak najściślej określonych odpowiednimi przepisami.

Otóż, na przystanku tym stała grupa około dwudziestu osób, przeważnie młodych mieszkańców pobliskiego osiedla albo studentów. Pod wiatę przystankową co rusz podjeżdżały kolejne autobusy, które po wypuszczeniu pasażerów natychmiast zamykały drzwi, wygaszały światła, zjeżdżały na "boczny tor", zmieniały tablicę informującą o numerze i kierunku jazdy na napis "ZJAZD DO ZAJEZDNI" i na jakiekolwiek "dobijanie się" zrozpaczonych pasażerów po prostu nie reagowały, po czym ruszały w stronę miasta - przejechało takich "widm" chyba z dziesięć.

Śnieg padał coraz gęściejszy, trwało to wszystko już bardzo długo. Wreszcie jedna pasażerka oderwała się od grupy i błagającym głosem zaczęła prosić "Pana Kierowcę", żeby zabrał stojących na przystanku choć kawałek dalej, żeby choć wyjechać z tych pól, gdzie już chyba nigdy żaden "normalny" autobus nie dotrze.

O dziwo zgodził się! Przemarznięty na kość tłumek ruszył żwawo do środka, a kiedy wszyscy już wsiedli kierowca odwrócił się i oświadczył, że i owszem - on pojedzie, ale tylko wtedy, gdy wszyscy usiądą na miejscach i będą się zachowywać tak, żeby nie było ich widać, bo jemu "zasadniczo" w ogóle nie wolno tego robić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.