Facebook Google+ Twitter

O bezpłatnej służbie zdrowia słów kilka

Dlaczego nie może być tak, że nasze składki zdrowotne odkładane są na nasze specjalne konta, dostajemy kartę do tego konta i w razie potrzeby idziemy do dowolnego lekarza, który nas leczy, płacąc środkami zgromadzonymi przez wiele lat?

Mam swoje lata, ale jeszcze nie jestem emerytką. Nigdy nie chorowałam na nic poważniejszego niż grypa czy zapalenie oskrzeli, a jeśli coś takiego przytrafiło mi się raz w roku, szłam do prywatnej lecznicy i za 130 zł. byłam potraktowana jak człowiek, nie jak bydło. Do stomatologa chodziłam prywatnie, płacąc niemałe pieniądze. Do innych specjalistów jak wyżej.

Cały czas jestem zatrudniona i płacę składki ZUS. Nie zawracałam „darmowej” służbie zdrowia głowy swoją osobą. Płaciłam, nie oczekując niczego w zamian.
Do soboty, 28 kwietnia.

Miałam wypadek samochodowy, w którym byłam poszkodowana. Moje auto też zostało rozbite. Zajechał mi drogę człowiek o połowę młodszy ode mnie, ale chwalący się, że na swoim koncie ma przejechane 1,5 mln kilometrów.

Tłumaczył się tym, że mnie nie zauważył. Jechał z żoną i malutkim dzieckiem w foteliku na tylnym siedzeniu. Miał szczęście, że trafiłam w jego przednie drzwi, a nie w tylne, bo ucierpiałoby dziecko, które nie jest winne, że ma ojca pirata.
Próbowałam hamować, ale on wyrósł mi jak spod ziemi, więc całe uderzenie wzięłam na prawą stopę. Wieczorem tego samego dnia zgłosiłam się do SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy). Prześwietlili mnie chyba całą, RTG niczego nie wykazał.

Dziś mija ponad dwa tygodnie od wypadku, a mnie ciągle bardzo boli, pomimo okładów i maści, jakie zalecił lekarz w szpitalu. Lekarz rodzinny skierował mnie na USG stopy. I tu zaczęły się schody. Płacę składki, więc chciałam to zrobić „bezpłatnie”. Najbliższy termin, to 28 czerwca! Poszłam prywatnie, zapłaciłam 150 zł.

Czy ktoś jeszcze mi powie, że służba zdrowia w naszym kraju jest bezpłatna?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze. Rozpętała się dyskusja, a ja ....chciałam się tylko pożalić, że przez goovniarza boli mnie noga i mam rozbity samochód. Jedynym pocieszeniem ( choć to może nieładnie) jest to, że on ma auto do kasacji.
Levy, weź się ode mnie odczep, ok?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.05.2012 17:50

Jeszcze jedno, proszę pójść do sprywatyzowanych przychodni rejonowych i porównać ich standard obsługi i wygląd z jeszcze państwowymi.
To przepaść, a jedni i drudzy leczą za darmo.
Opowiadanie wyimaginowanych głupot i porównywanie do koleji, gdzie nepotyzm sięgnął nieba to nieporozumienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.05.2012 17:47

Panie Chorążewicz, raczy pan żartować, czy jest tak naiwny?
Wydaje się panu, że moja wcześniejsza wiedza była zerowa, że ten bełkot o niczym (artykuł) mnie oświecił?
Odniosłem się do komentarzy pod nim, bo są , przynajmniej niektóre, rzeczowe i merytoryczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak w ogóle. Proszę nie mówić, że u nas ochrona zdrowia coś kosztuje. Okazuje się, że nic. ZERO! W aspekcie Eurokoko 2012 mogę z czystym sumieniem i prawdą powiedzieć, że NIC NIE KOSZTUJE. Placówki ochrony zdrowia mają "podołać" na zasadach ogólnych, tak jak policja, straż pożarna i wiele innych służb, które nasze państwo lekką ręką "wynajmie" UEFA. W ramach promocji kraju...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież do tego to wszystko zmierza. Do tego żeby na każdej dziedzinie życia ktoś tam mógł zarobić.
Szkoły się zamyka, bo gminy muszą mieć budżet na plusie, drogi się buduje żeby można je było zrobić płatnymi, fotoradary kupuje żeby były z nich wpływy do budżetu, wpływy z mandatów są umieszczone w budżecie państwa i tak dalej.
W następnej kolejności "urentownią" Pocztę Polską zamykając ponad 1000 oddziałów w małych miejscowościach i wsiach. Ludzie będą mieli do urzędu pocztowego po 30-40 km, ale za to firma będzie przynosić zyski.
Zgodnie z filozofią naszych władz pomysł, że są jakiekolwiek rzeczy dofinansowywane z podatków, które nie przynoszą zysków to spadek po socjalizmie. (No poza dotacjami na kościół).

A to co jeszcze się jakoś trzyma i jakoś funkcjonuje specjalnie krok po kroku doprowadzane jest do upadku, żeby potem prywatyzowanie naród postrzegał jako ratunek.
Skończy się to właśnie jak w USA - gdzie jest mnóstwo płatnych klinik chirurgii plastycznej, a do państwowego szpitala czeka się 2 doby na ostrym dyżurze w kolejce ze złamaną ręką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak cała służba zdrowia zostanie sprywatyzowana, to będziemy tu mieli drugie USA, gdzie 2/5 społeczeństwa nie ma w ogóle możliwości pójścia do lekarza. Nie wiem za co ludzie mający po kilkaset złotych pensji/renty mieli by się leczyć.
Mam bardzo natrętne wrażenie, że to się dzieje w polskim lecznictwie jest tak zorganizowane specjalnie. Kolejne rządy specjalnie je psują mając nadzieję, że oni i ich kolesie zarobią krocie na prywatyzowaniu. Kolejne będą szkolnictwo, oraz państwowe media.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@levy Dzisiaj 07:45
Przeglądałem teraz komentarze i zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Taki bez sensu artykuł, ale wnioski osobnik podpisujący się jako "levy" wyciągnął prawidłowe, czyli nie jest on taki "lewy". Myślę w tym momencie o artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.05.2012 07:45

Tekst bez sensu.
O czy to jest ? O dziecku w foteliku i milionie kilometrów?
O bolących potłuczeniach czy o emeryturze i 150 zł ?
Takiego bełkotu dawno nie czytałem.


Jedyny morał:

Przestańcie się upierać przy państwowej ''bezpłatnej'' ( to inklinacje czasów komuny) służbie zdrowia, która jest niemożliwa do zrealizowania. Niech wszystko zostanie sprywatyzowane, to się okaże, że będzie sporo taniej. Poza tym prywatne kliniki maja podpisane umowy na leczenie z NFZ.
Panie Kowalski,dlaczego odmówili? Mieli powód, czy im się dzieciak nie podobał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witold Kossakowski Dzisiaj 02:06
Jak Pan tutaj zapewne zauwazyl, oglupiony przez komune pacjent nawet cieszy sie z tego, ze postkomusze panstwo Kiszczakow, Jaruzelskich, Mazowieckich, nie dopuszcza do leczenia u specjalistow, zadowalajac sie w zamian wyborami nieukow i niedoukow na kluczowe stanowiska. Ja nie jestem tym ludziom w stanie pomoc.

Zapewne istnieja szeroko dostepne normalne zaklady diagnostyki obrazowej, gdzie pacjent wchodzi i wychodzi z diagnoza i kompletnymi badaniami, (RTG, USG, CT, MRT, PET, Angio, - wedlug uznania specjalisty), wiec bylem z moimi pogladami kompletnie niepotrzebny. Lepiej bylo wtedy dac w lape 500 zl za CT bez kolejki albo zadzwonic po lodzkie pogotowie - w przypadku braku gotowki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po kadencji specjalistki od przesiewania ziemi smoleńskiej to i tak dziwię się, że ten cyrk jeszcze wydaje znaki życia:( Termin czerwcowy i tak nie jest zły, mogli zapisać na przyszły rok...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.