Facebook Google+ Twitter

O bogatce w Warszawie

Warszawska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zaprasza do poznawania naszej najliczniejszej sikory - bogatki.

21 stycznia, o 18, w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie, o ciekawostkach z życia tego pospolitego, ale bardzo interesującego ptaka, opowie Antek Marczewski - absolwent Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW, były lider Warszawskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Będzie można dowiedzieć się m.in. czym się różni pan bogatka od pani bogatki, jak sikory radzą sobie z drapieżnikami i jakie mają patenty na przetrwanie długich i mroźnych zimowych nocy.

Kto będzie chciał spotkać bogatkę na żywo, może wybrać się na jedną z wycieczek organizowanych przez WG OTOP. Odbędą się 24 i 25 stycznia z okazji Zimowego Ptakoliczenia - ogólnopolskiej akcji, która organizowana jest przez OTOP już po raz piąty, a bogatka jest tegorocznym symbolem akcji. Pod okiem przewodników warszawiacy będą mogli oglądać sikory i inne ptaki w parkach Skaryszewskim, Niemcewicza, Wilanowskim, Kultury w Powsinie, Arkadia oraz w parku miejskim w podwarszawskich Markach. Wszystkie szczegóły dotyczące wycieczek można znaleźć na stronie internetowej www.wgotop.pl/wycieczki.

OTOP zaprasza do udziału w Zimowym Ptakoliczeniu osoby z całej Polski. Wystarczy godzinę podczas weekendu poświęcić na policzenie ptaków odwiedzających przydomowy karmnik, ogród, skwer lub park. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji, a także specjalny formularz obserwacji, można znaleźć na stronie www.otop.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.