Facebook Google+ Twitter

O co chodzi z tym podbijaniem? Krótki przewodnik

10 stycznia wprowadziliśmy w serwisie mechanizm podbijania wagi. Jak to działa? Jakie materiały możecie podbijać? O ile? Przeczytajcie!

 / Fot. W24Dużo się dzieje w W24, dużo nowości, więc żeby nikogo to nie przytłoczyło, jeszcze raz wyjaśniamy, na czym polega mechanizm podbijania wagi. Krótko i przystępnie :-)

Od wczoraj to Wy decydujecie o wyglądzie strony głównej. Dlaczego? Ponieważ materiały ustawiają się według wagi, a teraz każdy zarejestrowany użytkownik może ją zmienić.


Jak podbić materiał?


Przy każdym tekście znajduje się button "podbij".

Po kliknięciu, otwiera się okno, w którym Autor może za pomocą suwaka zmienić wagę. Nie może jednak wybrać dowolnej / Fot. W24 wartości. Liczba dozwolonych punktów zależy od uprawnień w serwisie. Szczegółowy opis uprawnień znajdziecie na stronie pomoc.wiadomosci24.pl.pl

Przypominamy krótko:

Pierwsze pióro - może dodać od 1 do 3 punktów
Drugie pióro - może dodać od 1 do 5 punktów
Trzecie pióro - może dodać od 1 do 7 punktów
Czwarte pióro - może dodać od 1 do 10 punktów

Ważne: Zarejestrowani użytkownicy, którzy nie mają jeszcze żadnego pióra, mogą podbić tekst tylko o 1 punkt.

Czy mogę podbić swój materiał?
Tak.

O ile punktów?
Liczba punktów zależy od poziomu uprawnień w serwisie.

Ile razy mogę podbić swój materiał?
Każdy Autor może podbić swój tekst raz na trzy miesiące.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (76):

Sortuj komentarze:

Hmmm... "Każdy Autor może podbić swój tekst raz na trzy miesiące." Teoretycznie tak jest jak w przewodniku ale w praktyce funkcjonuje to trochę inaczej. Nie zawsze pojawi się informacja: "Już podbiłeś/aś ten artykuł". Dzisiaj podbiłem artykuł "Polska według Palikota - obrazki blogowe" trzykrotnie. Dwa razy podbijałem niezasłużenie i "zdobyłem" w sumie o 5 punktów więcej. Przyznaję się publicznie wskazując na problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam. Jak nam wszystkim wiadomo, w związku ze zmianami, "pióra" wyparły dotychczasowe "tabliczki". Zgodnie z obowiązującym regulaminem, aby osiągnąć drugie pióro należy napisać 75 materiałów i osiągnąć 75 000 odsłon. Pierwszy warunek osiągnęłam już dawno, drugi spełniłam mniej więcej tydzień temu, lecz niestety mimo, iż w tej chwili mam ponad 94 000 odsłon, to nadal drugiego pióra jak nie było, tak nie ma. W ubiegły czwartek, zgłosiłam problem za pośrednictwem facebooka. Przekazano mi, że technicy zostali poinformowani... tyle, że nic to nie zmieniło. Od tygodnia wagę każdego materiału mogę podbić nadal maksymalnie tylko o 3, a nie o 5. Czy tylko ja mam taki problem? Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2013 08:30

"Żenujący" to MAŁO na określenie praktyki podbijania wagi tekstów :->
To przykład wzniesienia się na szczyt nepotyzmu, z którym tutaj tak dzielnie walczono.
Już mieliśmy "przyjemność" przeczytać rozpaczliwe wołanie: "Kto mi podbije mój materiał?!" - a przecież było to wołanie czteropiórkowca.
Noooo, jeśli czteropiórkowcy muszą żebrać, to jaki los czeka materiały autorów całkiem nowych, jeszcze bez piórek i znajomości????

Wydaje mi się też, że teraz dopiero zaczął się prawdziwie gorący czas dla redakcji pragnącej utrzymać najlepsze teksty na czołówce oraz wypromować zdolnego autora publikującego autorskie teksty, a nie kradzione metodą kopiuj-wklej.
Na nagradzanie takiego piractwa na równych zasadach z autorskimi nie znajduję nawet określenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podbijanie" jest dla mnie czymś żenującym. To jarmarczny pomysł, który zmienia W24 w giełdę. Nie dotknę tego przycisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomasz Kozioł-Milanowicz Dzisiaj 13:55

link

Panie Tomku,niestety u mnie system nie zadziałał. Minęło nie 5 minut a o wile , wiele więcej.
Proszę sprawdzić. Podbijając oczywiście pojawił się apis że jak strona się odświeży to waga się doda. :((( ale nie dodaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hihi, nie podbijam nic i nikogo, a zatem i mnie nikt nie podbije , bo przecież " zasada wzajemności" ..;))) ech... zabawa i tyle....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dorota Michalczak Pani Doroto, sprawdziłem podbijanie na materiałach z wagą zero i działa. Odświeżanie punktów podbicia następuje w czasie max do 5 minut.

@Roman Pawlikowski Panie Romanie, cały czas udoskonalamy mechanizm czasowego niszczenia wagi, testujemy czasem na serwisie, stąd mogą występować nieprzewidywane cięcia wagi. Sytuacja, którą Pan opisuje, wystąpiła momencie, gdy zredukowaliśmy wszystkie wagi o połowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Kozioł-Milanowicz 16.01.2013 11:08
Panie Tomaszu, pokory trochę. Jak sadzę, Pan odpowiada za te "nowatorskie" rozwiązania, więc donoszę sam na siebie. Galeria z linkiem poniżej o 18.55 miała wagę 4, podbiłem swoim uprawnieniem o 7. Godz. 19.00 waga była 11. O 19.57 podbiłem ponownie 7 i o godz. 20.00 waga wskazywała 18. Można sprawdzić. Pozdrawiam i życzę dalszego dobrego samopoczucia.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wojciech Martyński Dzisiaj 15:37
Z niecierpliwością czekamy. W zaistniałej sytuacji prosi się opcja, kto podbił i o ile podbił. Uczciwe i z puli demokratycznej informacji. Pełnia samorządności i jawności portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcja dostała zapewnienie, że w tym tygodniu system podbijania wag zostanie poprawiony. Poinformujemy o tym w oddzielnym tekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.