Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8659 miejsce

O co naprawdę chodziło Marii Sokołowskiej?

O co tak naprawdę chodzi tym młodym ludziom! Kilka faktów, które miała na myśli Marysia Sokołowska.

Zdjęcie bohaterki. / Fot. Maria SokołowskaDnia 23 maja 2014 roku miało miejsce wydarzenie które obiło się głośnym echem wśród wszystkich mediów – zwłaszcza tych wolnych, internetowych. Uczennica II Liceum ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie – Maria Sokołowska - na spotkaniu z premierem polski Donaldem Tuskiem odmówiła przyjęcia od niego kwiatów, składając również zapytanie w jego stronę „Dlaczego udaję pan patriotę a jest pan zdrajcą Polski? ” . Premier zbył nastolatkę, całe zajście obrócił w żart, a media głośno rozpowiedziały historię o młodej Polce, która miała odwagę powiedzieć premierowi co o nim myśli. Dziewczyna została bohaterką tygodnia, a sprawa z każdym dniem odchodzi w zapomnienie.
Jednak czy ktokolwiek zwrócił uwagę co ta młoda, dumna osoba chciała wyrazić posuwając się do takie radykalnego działania. Otóż z wywiadu zamieszczonego 28.05 na witrynie ‘’youtube” dowiadujemy się iż chciała ona zwrócić uwagę Polaków na zajścia które miały miejsce w 1992 roku, podczas tzw. „nocnej zmiany”.
Wspomniane wyżej wydarzenie miało miejsce na przełomie maja i czerwca 1992 roku, kiedy to premierem Polski był pan Jan Olszewski, człowiek nienagannej opinii, nagrodzony orderem Orła Białego, prawnik, nie bojący się narazić władzy PRL broniąc w sądzie wielu żołnierzy AK po drugiej wojnie światowej.
Dnia 28.05.1992 poseł Janusz Korwin-Mikke poddał pod głosowanie projekt uchwały zobowiązującej ministra spraw wewnętrznych do podania pełnej informacji na temat urzędników państwowych od szczebla wojewody wzwyż, a także senatorów, posłów, sędziów i adwokatów będących współpracownikami służb bezpieczeństwa w latach 1945 – 1992. Uchwała przeszła, głosy rozkładały się następująco – 186 za, 15 przeciw, 32 wstrzymujących się. Informacje dotyczące agentów i współpracowników miały być podane do publicznej wiadomości.
Dnia 29.05.1992 roku, 65 posłów z Unii Demokratycznej Kongresu Liberalno-Demokratycznego zgłosiło wniosek o odwołanie rządu Jana Olszewskiego. Głównym pomysłodawcą projektu był ówczesny prezydent Polski Lech Wałęsa, natomiast jednym z najbardziej zaangażowanych ludzi – właśnie Donald Tusk. Oczekiwał on natychmiastowej zmiany rządu, obsadzenia nowego premiera i uformowania rządu na nowo.
Dnia 04.06.1992 roku około godziny 9:00 parlamentarzyści, przewodniczący klubów parlamentarnych, marszałek, wicemarszałkowie sejmu, oraz marszałek senatu otrzymali koperty opatrzone informacją „tajne”, które to zawierały informacje dotyczące 65 parlamentarzystów, jak i członków rządu którzy współpracowali ze służbami bezpieczeństwa (tzw. Lista Macierewicza).
Tego samego dnia około godziny 12:00 Lech Wałęsa przyznał się do podpisywania dokumentów Służb Bezpieczeństwa, następnie około 15:30 uznał że wszystkie dokumenty zostały sfałszowane, a stać za tym mogą służby wywiadu obcych państw. O 19:15 złożył list w którym zwraca się o odwołanie premiera Jana Olszewskiego z pozycji szefa rady ministrów.
Około godziny 22:00 tego samego dnia odbyło się nie jawne spotkanie prezydenta z niektórymi szefami klubów parlamentarnych, oraz kilku posłami w tym właśnie z panem Donaldem Tuskiem. Na spotkaniu owym podjęto decyzję o natychmiastowym obaleniu obecnego rządu, w razie niepowodzenia planu prezydent opowiedział się iż nie wpuści i nie pozwoli dalej działać członkom rządu dnia następnego. Nagranie ze spotkania na którym widać determinacje do jak najszybszego usunięcia obecnego rządu jest dostępne w Internecie. Na nagraniu widać w jak niesamowicie „demokratyczny” sposób został wybrany następca premiera Jana Olszewskiego pan Waldemar Pawlak.
Mała opozycja dopięła swego i jeszcze tej samej nocy obaliła rząd. Ustawa lustracyjna nigdy nie weszła w życie, a tajni współpracownicy obcego wywiadów po dziś dzień są obecni w rządzie, w parlamencie i na wielu wysokich stanowiskach.
Nasuwa się więc pytanie, dlaczego tym ludziom, w tym panu premierowi Donaldowi Tuskowi tak zależało na tym, aby ta ustawa nie weszła w życie? Takie pytanie i właśnie tą historię chciała nam opowiedzieć Maria Sokołowska.
Dla wszystkich którzy potrzebują więcej informacji by odnieść się do przedstawionych faktów podaję link do filmu „zmiana nocna” przedstawiającego całe zajście:
http://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0
Polecam również poszukiwanie informacji na własną rękę w Internecie, gdyż jest to obecnie jedyne miejsce gdzie można odnaleźć prawdziwe informację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

" Sami ładowali się do gazu "- oryginalny cytat .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu
Przeczytałam w necie i owszem ale te słowa wypowiedzieli młodzi ludzie w telewizji , którzy nie zgadzają się z Marysią .
Wg Marysi Żydzi też rozpijali Polaków .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Elżbieta Szychlińska , ale pojechała po bandzie Net ,internet to akurat najobiektywniejsze źródło informacji :))) ludzie wybudźcie się z letargu. Dla mnie ta młoda gówniara jak piszą niektórzy pieszczotliwie o niej ona jest dla mnie albo zrobiła na mnie wrażenie pozytywne po przez odbicie od zachowania powszechnego stereotypu poprawności politycznej jaki panuje wszechobecnie w naszych głowach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jeden link do strony, gdzie na zadawane pytania odpowiada Maria Sokołowska. Nieprzeciętna inteligencja.
http://ask.fm/genevieve1997

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecnie, gdy dowiadujemy się w jak nikczemny sposób politycy PO traktują Nasz Kraj, słowa Maria Sokołowska mówiące o zdradzie Tuska nabierają szczególnego znaczenia.
Maria Sokołowska pisze o rozpijaniu Polaków co jest oczywistą prawdą wiedząc, że karczmy były w posiadaniu Żydów.Maria Sokołowska kocha każdego człowieka również Żydów.Jest wyjątkową osobą kochająca Boga i Ojczyznę. http://marissoo.blogspot.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żydzi szli do gazu z własnej woli i rozpijali Polaków , takie poglądy prezentuje Marysia .
Przeczytane w necie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W drugim akapicie słychać strzały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-jan-olszewski-dopuszczal-oddanie-niemcom-czesci-polski-2013-11

"Czy były premier i „uśpiony” mason ma coś do ukrycia przed polską opinią publiczną?..... W 1978 roku w londyńskim „Tygodniu Polskim” ukazały się niezwykle zastanawiające dziś dokumenty podpisane przez anonimową wówczas „Czwórkę” stanowiącą Zespół Problemowy Polskiego Porozumienia Niepodległościowego....za Encyklopedią Solidarności, warto ujawnić nazwiska polityków kryjących się za zbiorowym pseudonimem: „Czwórka”. Tworzyli ją wówczas: Zdzisław Najder, Jan Olszewski, Jan Józef Szczepański oraz Andrzej Kijowski. Wszyscy zapisali czarne karty w historii Polski. Warto by na nowo napisać ich życiorysy, tak, by najnowsza historia zaczęła wreszcie układać się w logiczną i prawdziwą całość."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli tak jak myślałem znów posługuje się pani pustymi frazesami opluwając osoby o innym światopoglądzie. Nic nowego.
Obelg pani w twarz nie rzuca, bo do tego trzeba mieć odwagę, za to w komentarzach ich pani nie szczędzi. Brawura burka na terenie podwórka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Bartłomiej Bąk - "Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie mi tej różnicy, której to nie umiem dostrzec."

1. Człowiekowi impregnowanemu na niuanse towarzyskie nie jestem w stanie niczego wytłumaczyć. Nie sądzę, aby ktokolwiek inny pokonał barierę w Pańskim mózgu.

2. W tematyce historycznej wypowiadam własne opinie, bez rzucania w twarz obelg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.