Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11808 miejsce

O co tak naprawdę chodzi w życiu?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-16 09:26

Coraz więcej ludzi dąży do tego, by za wszelką cenę zdobyć jak największe pieniądze, tylko czy one się potem na coś przydadzą?

Pewnego dnia, siedząc przed domem na krześle i wpatrując się w piękno przyrody, zacząłem rozmyślać, czy dobrze postępuję skupiając się wyłącznie na tym, by w jakikolwiek sposób zacząć zarabiać dobre pieniądze, często poświęcając swoje własne zdrowie, czy też przyjaźń z bliską osobą. Przecież pewnego dnia odejdziemy z tego świata, a wtedy nie będziemy rozliczani z naszego majątku, lecz z czynów jakich dokonaliśmy, zarówno z tych dobrych jak i złych.

Można podać wiele przykładów osób, które stały się kimś ważnym, chociażby w show-biznesie i nagle uległy jakiemuś wypadkowi. Często bardzo poważnemu, np. złamały w wypadku kręgosłup.
Wtedy dopiero zaczynają się zastanawiać po co im tyle pieniędzy skoro nie potrafią znaleźć żadnego przyjaciela, który spędzałby z nimi czas i zajmowałby się nimi. Gdyż wcześniej, byli ludźmi gburowatymi i strącającymi wszystkich po kolei, którzy tylko stanęli im na drodze do kariery.

Zapewne pojawiło się już kilka publikacji podobnych do tej, jednak mimo to ludzie, zapewne z natury, są już tacy, że muszą wszystkiego doświadczyć na własnej skórze, by dopiero to zrozumieć. Ja, całe szczęście, mam już to za sobą i zrozumiałem, że w życiu najważniejszy jest drugi człowiek i zbytnie skupianie się na samym sobie potrafi być bardzo zgubne.

Dlatego też namawiam wszystkich, by byli dla innych zawsze serdeczni i życzliwi, nawet dla swoich "wrogów", gdyż zapewne jeszcze kiedyś ich spotkamy, może nawet już po "drugiej stronie". A przecież nie na darmo mawiają, że przyjaźń to najpiękniejsza rzecz na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Efekt motyla jednak naprawde istnieje, taki jeden polityk kichnie albo jeszcze gorzej na koncu swiata a Unia Europejska i tak nie zmieni polityki poprawnosci

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.06.2009 14:25

Życie jest jak partia szachów, wszystko zależy od tego jaki ruch wykonasz, taki będzie jej efekt końcowy.
Uwzględnić należy, że jest to partia rozgrywana na czas, lecz tarczy zegara odmierzającego ów czas nie widzisz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

'życie jest piękne, tylko trzeba umieć żyć'..

uczymy się zarówno dzięki własnym błędom, jak i błędom naszych najbliższych.. masz rację Łukaszu - serdeczność i życzliwość jest bardzo ważna, a przemyślenia.. moim zdaniem jak najbardziej cenne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"... ludzie, zapewne z natury, są już tacy, że muszą wszystkiego doświadczyć na własnej skórze, by dopiero to zrozumieć. Ja, całe szczęście, mam już to za sobą ..."

A więc drogi Autorze - doświadczyłes wszystkiego, rodzice daja papu i kupuja ubranka, a Ty, wpatrując sie w piękno przyrody, zastanawiasz sie czy warto zarabiac pieniądze.
Długo sie tak będziesz zastanawiał? Rodzice tez sie wpatruja filozoficznie, czy może jednak robia cos więcej?
Namawiam Cie serdecznie i zyczliwie, abyś to wypracownie włozył na dno szuflady i czytał je regularnie raz na 10 lat. Np. w rocznice publikacji na w24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.