Facebook Google+ Twitter

O cukrzycy, o mnie, o Tobie...

O Boże, masz cukrzycę? Jak sobie z tym radzisz? Dajesz radę? - to częste pytania, które słyszy chory na jedną z najczęściej występujących ostatnimi czasy chorób przewlekłych. Czy tak postawiona diagnoza to wyrok? Nic bardziej mylnego!

Owszem, jestem chory. Dowiedziałem się o tym prawie 2 lata temu. Było to zupełne zaskoczenie. Co więcej, gdyby nie czujność mojej matki, mógłbym nigdy nic nie napisać. Tydzień w szpitalu, potem powrót do domu. Początkowo ciężko było się przyzwyczaić do regularnych pomiarów poziomu cukru we krwi, diety, ogólnie mówiąc samokontroli. Po pewnym czasie stało się to już rytuałem i tak jest do dzisiaj. Prawdopodobnie będzie tak już do końca moich dni, o ile naukowcy nie wynajdą cudownego lekarstwa.

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną. W Polsce cierpi na nią około 3 milionów obywateli, z czego 1,5 miliona o tym nie wie. Powoduje ona wyniszczenie organizmu od środka, poprzez brak wytwarzania insuliny przez trzustkę. Może doprowadzić do ślepoty, uszkodzenia nerek, układu nerwowego.

Nie powiem jednak, żeby to mnie załamywało, podcinało skrzydła. Nie zamykam się w pokoju, nie użalam się nad sobą, bo wiem, że są poważniejsze schorzenia. A ja żyje tak, jak żyłem przed chorobą. Powiem więcej, nauczyłem się dbać o siebie, cieszyć się chwilą, wszystkim, co mnie otacza. Czas nie przelatuje mi przez palce. Robię, co lubię, studiuję, uprawiam sport, po prostu jestem. Realizuje swoje cele i nadal będę to robił, tak więc nie ma co się poddawać! Życie jest tylko jedno, tak więc bierzmy z niego jak najwięcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

no widzisz ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no prosze- i juz wiem o tobie wiecej:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

im bardziej los nas doświadcza, tym bardziej powinniśmy umieć cieszyć się życiem. Ty to umiesz, tak trzymaj. (!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żyć i cieszyć się życiem... to dobra dara... Gratuluję pogody ducha i racjonalnego podejścia do choroby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.