Facebook Google+ Twitter

O CYFROWYCH ZASOBACH EDUKACYJNYCH W BIAŁYMSTOKU

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-21 11:19

27 listopada br. w Białymstoku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu ogólnopolskich debat poświęconych cyfrowej edukacji. Jednym z tematów spotkania będzie prezentacja cyfrowych zasobów wykorzystywanych w edukacji.

Spotkanie konsultacyjne zatytułowane „CYFROWA EDUKACJA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃSTWA” odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku przy ulicy Mickiewicza 3. Konsultacje koordynuje Fundacja Innowacyjna Edukacja.

Jednym z punktów programu debaty będzie prezentacja cyfrowych zasobów edukacyjnych wykorzystywanych jako wsparcie podstawy programowej. Podczas spotkania przedstawione zostaną obecne treści edukacyjne a także nowe możliwości wsparcia procesu nauczania dzieci i dorosłych.

Podstawowym zadaniem edukacji XXI wieku jest włączenie nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w model otwartego upowszechniania wiedzy. Rozwój nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego powinien opierać się na dostępie do wiedzy dzieci oraz dorosłych. Dlatego szkoła oraz wszystkie podmioty zaangażowane w system edukacji powinny aktywnie wspierać proces kształtowania umiejętności dostosowania się do zmieniającego się środowiska”. – powiedziała Agata Tyszkiewicz, Prezes Fundacji Innowacyjna Edukacja.

W trakcie spotkań konsultacyjnych uczestnicy będą rozmawiać na temat rzeczywistych potrzeb szkół, wykorzystania dostępnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych i finansowania w kontekście rozwoju w ciągu najbliższych lat. Ponadto podczas debat zostaną zaprezentowane przykłady dobrych i złych rozwiązań na świecie, z których należy wyciągnąć wnioski w kontekście przyszłych inwestycji w edukację w Polsce. Tłem spotkań będzie aktywizacja zawodowa, a więc również wyłonienie takich rozwiązań, które w przyszłości umożliwią pełne odnalezienie się młodych obywateli na rynku pracy.


Więcej informacji na temat wydarzenia udziela:

Daria Kozieja
e-mail: d.kozieja@innowacyjnaedukacja.org
tel.: 603 110 172

*****

Fundacja Innowacyjna Edukacja została założona w 2012 roku w Warszawie z myślą o wsparciu rozwoju edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkół podstawowych i gimnazjów. Fundacja Innowacyjna Edukacja, pozostając w ciągłej konsultacji z administracją samorządową dociera do wszystkich regionów Polski. Kontaktujemy się ze szkołami w celu weryfikacji ich najbardziej palących potrzeb, a także wybitnych osiągnięć i inicjatyw, realizowanych samodzielnie oraz wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Wspieramy finansowanie i pomagamy znaleźć partnerów.
(Daria Kozieja)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.