Facebook Google+ Twitter

O cyklistach/cyklistkach słów kilka

Nieuchronnie zbliża się wiosna, a z nią rowery oraz cykliści ich używający.

Wkrótce zobaczymy liczną grupę miłośników/miłośniczek rowerów, a nie tylko prawdziwych twardzieli/twardzielek na zimno odpornych. Te podwójne słowa są w zasadzie konieczne po oficjalnym zwróceniu uwagi na problem braku żeńskich form w wielu wyrazach, przez Panią Minister Sportu (prawidłowo powinno być chyba Ministerkę Sportu).

Na rowerze zdarza mi się jeździć zarówno w mieście, jak i poza nim, zatem spostrzeżeń kilka w tym zakresie posiadam. Na początek typy cyklistów/cyklistek:

Niedbały/niedbała
Najczęściej można go/ją spotkać na obszarach wiejskich, rower jest traktowany przez niego/nią jako środek transportu, często zdewastowany, bez oświetlenia, co wieczorem gwałtowne bicie serca wywołuje u mijających takiego cyklistę kierowców samochodów (tu nie wiem zupełnie jak odmienić żeńsko kierowca). Ubranie cyklisty/cyklistki - takie jak sprawa, którą zamierza załatwić, jadąc do miejsca przeznaczenia rowerem.

Luzak/luzaczka
Ma rower, który jeździ i osprzęt podstawowy typu bagażnik czy oświetlenie posiada, gadżetami się nie przejmuje, a ciuch na czas przejażdżki zakłada zwykły tyle, że wygodny.

Niezdecydowany/niezdecydowana
Już nie luzak/luzaczka bo rower klasy lepszej i gadżety różne posiada ale nie za dużo, ubranka już częściowo profesjonalnego używa.

Szpaner/szpanerka
Rower drogi i wypasiony, posiadający liczne funkcje zupełnie na danym terenie nieprzydatne, cały obwieszony gadżetami i najlepiej stuningowany według indywidualnych życzeń. Ubranie takiego cyklisty/cyklistki jest od stóp do głowy w pełni profesjonalne i do niczego więcej jak jazda na rowerze się raczej nie nadające.

Grupa 1. i 2. jest w zasadzie bezkonfliktowa, nie dzwoni nie krzyczy, nikogo nie spycha przednim kołem na bok. "Niedbałym" brakuje jednak oświetlenia roweru, co czyni ich groźnymi w ruchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kierowca
  • Kierowca
  • 05.03.2012 10:21

własnie mi taki dach wgniótł i w park pobliski uciekł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.