Facebook Google+ Twitter

O czym jest "Dziennikarstwo"?

11 stycznia 2008 r. odbyło się spotkanie promujące książkę "Dziennikarstwo", autorstwa Stephana Russ – Mohla i Marka Chylińskiego. Wydarzenie miało miejsce w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Na zdjęciu: prof. dr hab. Michał Iwaszkiewicz, red. Kamil Durczok, red. Marek Chyliński. / Fot. Judyta Rykowska- Książka jest czymś na naszym rynku unikalnym, przede wszystkim zawiera aktualne treści, opisuje co się dzieje w dziennikarstwie, jednocześnie bardzo systematyzuje treści - tyle o książce Stephana Russ – Mohla i Marka Chylińskiego - "Dziennikarstwo", Kamil Durczok.

Na spotkaniu promującym publikację, które które odbyło się 11 stycznia 2008 roku o godzinie 13.00 w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, można było dowiedzieć się sporo na temat samego powstawania i formy książki. Ponadto publiczność miała wspaniałą okazję do zadawania pytań współautorowi "Dziennikarstwa" - dr Markowi Chylińskiemu oraz recenzentowi - Kamilowi Durczokowi.

Współtwórca "Dziennikarstwa" korzystając z okazji, podziękował obecnym na spotkaniu konsultantom, pomagającym przy powstawaniu książki. Konsultantami byli redaktorzy: Kamil Durczok, Andrzej Piechocki oraz Andrzej Niczyperowicz. Dr Marek Chyliński wierzy, że jego książka pomoże młodym dziennikarzom: - Mam nadzieję, że ten podręcznik będzie państwu potrzebny, a krytyczna analiza zawartości sprawi, że po nas pójdą następni; stworzymy polską szkołę przygotowania takich kompendiów, żeby państwu było łatwiej uprawiać ten zawód.

"Dziennikarstwo" zawiera rady, które mogą znaleźć swe zastosowanie w rzeczywistości, opiera się na realnych przykładach, przestrzegając tym samym, przyszłych dziennikarzy przed błędami, które popełnili w przeszłości ich starsi koledzy.
Ponadto w publikacji znajdziemy rozdział poświęcony prowokacji dziennikarskiej, mowa jest również o wykorzystywaniu poufnych informacji, jeden dział obejmuje zaś zjawisko znane jako "research".

Książka, jaką przyszło nam dzisiaj poznać, może okazać się niezwykłą skarbnicą wiedzy o dziennikarstwie, ale czym są książki wobec wrodzonych umiejętności? Jak powiedział Kamil Durczok: - Dziennikarstwo jest jak każdy inny zawód i świetni chirurdzy wychodzą ze szkół znakomitych profesorów chirurgii, a do tego trzeba jeszcze jakiejś iskry bożej, jakiegoś talentu, myślę, że do dziennikarstwa, tak jak do każdego zawodu, który się uprawia potrzeba trochę serca, trochę talentu, trochę umiejętności, trochę sprytu, trochę zdolności, których nigdy w żadnej szkole, ani też pod okiem żadnego mistrza się nie nauczymy: trochę bezczelności, trochę uroku, trochę cwaniactwa, trochę uśmiechu, ale też trzeba dużo wiedzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Agnieszko pisałem o tym. Nie zaglądasz na bloga... :))
link 488.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.01.2008 18:32

Bardzo ciekawy tekst. Jestem tylko ciekawa ile ta książka będzie kosztowała, bo bardzo chciałabym ja zakupić(+).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na zachętę plusik ;) Pisz więcej i się rozwijaj ;) Może troszkę więcej od siebie, a mniej cytatu :D Wiem, że to pozostałość po pisaniu depeszy agencyjnej :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałem, że znajdę tu informacje, co napisali o W24. A tu nic, tylko słowotok Durczoka. Eee.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.