Facebook Google+ Twitter

O czym nie chcą wiedzieć politycy

Obawiam się, że polityka ignorowania protestów społecznych, doprowadzi do niezadowolenia, którego forma może wymknąć się spod kontroli, a co gorsza, może być wykorzystana w grze politycznej.

We Wrocławiu odbył się niedawno kongres polityków i ekonomistów
krajów Unii Europejskiej. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach.
Mimo braku jakichkolwiek konkretnych działań zmierzających do uzdrowienia gospodarki, finansów i relacji wewnątrzunijnych, spotkanie uznano za sukces.

W tym samym czasie, w tym samym mieście protestowały związki zawodowe,
pod patronatem Międzynarodowego Zrzeszenia Związków Zawodowych. Apel skierowany był do do polityków Unii. Protestowano przeciw przełożeniu na barki najmniej zarabiających i emerytów i rencistów, kosztów kryzysu, za który odpowiedzialność ponoszą politycy.

Ta grupa społeczna nie ma siły przebicia w żadnym kraju, i jedyną jej formą
są protesty pod patronatem Związków Zawodowych, których rola w dzisiejszym liberalnym z nazwy świecie jest coraz bardziej marginalizowana, nawet prawnie. Można przewidzieć , ze ta społeczność nie mając innej drogi opiniowania, coraz częściej będzie wychodzić na ulicę, co niestety już się dzieje.

W żadnych środkach masowego przekazu, nie ma informacji o przebiegu tego protestu, mam tu na myśli choćby cytaty z wystąpień czy deklaracji poszczególnych przywódców. Nie dowiemy się nawet jakie były wnioski
końcowe, tego spotkania i co postanowiono.

Obawiam się, że polityka ignorowania protestów społecznych, doprowadzi do niezadowolenia, którego forma może wymknąć się spod kontroli, a co gorsza, może być wykorzystana w grze politycznej.

Innym zupełnie tematem jest naturalna, wykreowana poprzez postęp technologiczny, przemiana społeczeństw, w których człowiek - pracownik będzie coraz mniej potrzebny. Stawia to przed społecznością światową nowe wyzwania: budowy społeczeństwa przyszłości, opartego na zapewnieniu całej populacji świata, nie tyle równego, co wystarczającego poziomu życia.

Mam nadzieję, że ponieważ wszyscy to rozumiemy, nasi politycy będą o tym debatować.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.