Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6942 miejsce

O czym nie mówi nam NASA? Wykład Krzysztofa Rogali

W wykładzie pana Krzysztofa Rogali pt. „O czym nie mówi nam NASA?” mogliśmy zobaczyć, że obraz jaki usiłuje nam wmówić NASA jest inny, a zdjęcia retuszowane. Mars nie jest czerwony, jest tam zieleń i woda, a na Księżycu ruiny budowli.Trzeciego dnia XXVII Konwentu Miłośników Fantastyki „POLCON 2012”, wybrałam się na interesujący wykład pana Krzysztofa Rogali pt.”O czym nie mówi nam NASA?” Prelekcja odbywała się w niewielkiej sali, która okazała się o wiele za mała, na tak liczne grono zainteresowanych.

Mało było krzeseł, więc większość siedziała na podłodze, bądź stała. Pan Krzysztof na wstępie zaprezentował nam dwa zdjęcia ludzi sukcesu. Byli to radziecki kosmonauta Jurij Gagarin, który jako pierwszy człowiek poleciał
w kosmos. Jego twarz promieniuje szczęściem i ogromną radością z odniesionego sukcesu. Twarz obok przedstawia amerykańskiego astronautę, Neila Armstronga.

fot.1 Za plecami pana Krzysztofa Rogali fotografia Jurija Gagarina i Nieila Armstronga. / Fot. Elżbieta SzczerkowskaWidzimy tu człowieka przygnębionego z opuszczoną głową. Też powinien być dumny, gdyż jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu. Stało się to 20 VII 1969 r, podczas wyprawy statku Apollo 11. Od jakiegoś czasu trwają dyskusje, czy lądowanie było faktem, czy mistyfikacją,a nagrania dokonano w studiu? Krążą filmy podważające wiarygodność tej misji, a zdania są podzielone.

Krzysztof Rogala uważa, że astronauci faktycznie tam wylądowali.
Jest jednak kilka pytań. Dlaczego najwyższy urzędnik NASA, James Webb zrezygnował z funkcji bez podania wyjaśnień na kilka dni przed pierwszą misją Apolla?

fot.2 zdjęcie z Księżyca wyraźnie nosi ślady retuszu. / Fot. Elżbieta SzczerkowskaZaskakujące jest, że zaraz po powrocie z ekspedycji, cała trójka astronautów, Neil Armstrong, Michael Collins i Edwin Aldrin, podali się do dymisji. Dlaczego, skoro powinni święcić triumfy? Usłyszeliśmy też ciekawą informację, że wszyscy trzej, byli masonami.

Z całej misji Apollo, NASA udostępniła tylko 20 zdjęć, bo tyle praktycznie istnieje. Oficjalnie przyznali w 2009 roku, czyli w czterdziestą rocznicę lądowania, że wszystkie pozostałe taśmy zaginęły. Budzi zdziwienie także fakt, że załoga posiadała kamerę wysokiej rozdzielczości, ale stacje telewizyjne przekazywały obraz czarno–biały z projektora w technologii sprzed 30 lat.

Zagadką jest też dziwne przemówienie, które wygłosił Neil Armstrong w 25 rocznicę pamiętnego lądowania na Księżycu, zwracając się do młodych ludzi, goszczących w Białym Domu. Powstrzymując łzy w oczach powiedział wówczas:
"Jest tu dziś z nami grupa jednych z najlepszych amerykańskich studentów.
Wam mówimy, że zrobiliśmy dopiero początek. Zostawiamy dla was wiele niezrobionych rzeczy. Jest jeszcze wiele do odkrycia. Przełomy, osiągalne dla tych, którzy potrafią usunąć którąś z barier odgradzających nas od prawdy".


fot.3 wyraźnie widać, że za flagą coś było / Fot. Elżbieta SzczerkowskaW dalszej części prelekcji, pan Krzysztof pokazywał nam fotografie NASA z widocznymi śladami retuszowania zdjęć z Księżyca. Wspomniał też o jednym z najlepszych współczesnych ufologów, Jose Escamilli.
Poleca jego filmy. Dwa miesiące po ukazaniu się jednego z tych filmów pt "Świt Księżyca", przy tworzeniu którego korzystał z tysięcy dostępnych w oficjalnej przeglądarce „Clementain” zdjęć, ukazujących dziwne struktury i wieże na Księżycu, Departament Obrony USA, zarządził zamknięcie przeglądarki w wersji
1.5.

Obecnie dostępna w wersji 2 powoduje, że zdjęcia stały się nieczytelne.
Jose Escamilla zajął się też kolorami Księżyca. NASA wmawia nam, że jest on czarno-biały, podczas gdy w hełmie jednego z astronautów, widoczny jest w brązowych barwach. Załoga Apolla 11 używała kamery Hasselblad z krzyżykami, które stosowano również do pomiaru odległości. Jeśli fotografię przekształci się w negatyw, to te krzyżyki w wielu miejscach znikają, jakby wymazano tam obraz. To dowód na to, że fotografie były zmanipulowane.

Ciekawostką jest też fotografia przedstawiająca przewód elektryczny, ciągnący się na dość sporym obszarze. Jak dotąd NASA milczy na ten temat. Jest tam także piramida. To zdjęcie uznawane za puste, jednak Jose Escamilla przywrócił pierwotny obraz i okazało się, że jest to piramida. Na wiele z postawionych wcześniej pytań, odpowiedź może dać nam film, zamieszczony poniżej.

http://www.youtube.com/watch?v=01pGF8nrlMY&playnext=1&list=PLA2DE65BA317D10C9&feature=results_videoYouTube - Jest to film nagrany przez astronautów, podczas lądowania na Księżycu w 1969 r, przedstawiający ruiny starożytnych budowli. I artykuł na ten temat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poza ziemska cywilizacja? Kosmici?!?

Najprawdopodobniej to pozostałości po podbojach pradawnych (czyt. cywilizacji przed potopowej). Skoro mieli dostęp do technologi jądrowych (czego przykładem jest zeszklona od wybuchu atomówki pustynia w Indiach) to z całą pewnością mogli również podróżować w kosmos.

Myślę więc że owa "kosmiczna cywilizacja" była czysto ludzka, tyle że w okresie dziejów ludzkość coraz bardziej się degeneruje (dziś również, choć technika może być nowsza niż sto lat temu) to jednak raczej nigdy nie dogonimy poziomu cywilizacji z sprzed potopu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.