Facebook Google+ Twitter

O czym niepełnosprawny poseł rozmawiał z internautami na czacie?

Współautorzy: Marta Wróbel

16 grudnia na czacie na pytania internautów odpowiadał Marek Plura, niepełnosprawny poseł VI kadencji Sejmu RP.

Kilka słów o pośle Marku Plurze
Marek Plura. / Fot. http://www.marekplura.pl/ Marek jest Ślązakiem, katolikiem. Jest też osobą niepełnosprawną - choruje na postępujący zanik mięśni, porusza się tylko na wózku elektrycznym. Ma żonę Ewę oraz dwójkę dzieci Marysię i Beniamina. Mimo swojej niepełnosprawności, Marek jest człowiekiem aktywnym społecznie oraz dobrze wykształconym. Ukończył studia pedagogiczne, a także studia podyplomowe z zakresu psychoterapii.

Swoją działalność społeczną kieruje zawsze ku środowiskom osób niepełnosprawnych.

"Był założycielem Stowarzyszenia "Dobry Dom" i prezesem Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Akcent", a także Przewodniczącym Rady Programowej Działu Integracyjno – Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej. Na arenie międzynarodowej jest wiceskarbnikiem Międzynarodowego Parlamentu Osób Niepełnosprawnych i wicedyrektorem Very Special Arts Poland. 5 maja każdego roku, w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych organizuje w Katowicach spotkania z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych."

Jest też inicjatorem corocznej nagrody „Lady D”, przyznawanej niepełnosprawnym kobietom, wnoszącym istotny wkład w życie społeczne, a także ogólnopolskiego konkursu integracyjnego dla szkół „Z taktem i uśmiechem”.

Plura to też laureat wielu nagród i konkursów, m.in.: nagrody im. Karola Miarki za wybitny wkład w kulturę, honorowego dyplomu Kapituł Fundacji "Piękniejsza Polska", Człowiek Bez Barier 2004, Lodołamacz Specjalny i innych; członek Platformy Obywatelskiej. W roku 2006 został radnym Miasta Katowice, był przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Społecznych. W 2007 roku liczbą 10.528 głosów wybrano go na posła na Sejm R.P. VI kadencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Madzia? super:)
ps. Nie karm trolla:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie "Zniesmaczony" dlaczego podkreśliłam, że niepełnosprawny? A no dlatego, że większość pytań zadawanych przez internautów dotyczyło właśnie tej grupy społecznej? Czy gdyby pan poseł był pełnosprawny, to myśli pan, że znał by się tak dobrze na ich problemach? I czy czat wtedy nakierowany był by na ten temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zniesmaczony
  • zniesmaczony
  • 17.12.2010 16:06

A po co podkreślać, że "niepoełnosprawny"? Będziemy tak ludziom wytykać? "Zezowaty", "puszysty", "kulejący"... rozmaiwał...? Wystarczyło napisać, że POSEŁ ROZMAWIAŁ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

* Za trzymanie ręki na pulsie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spotkanie już się zakończyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.