Facebook Google+ Twitter

O czym pisze niemiecka prasa?

Czym żyją niemieckie media? O czym pisały znane niemieckie dzienniki? Zapraszamy do autorskiego przeglądu niemieckiej prasy w Wiadomościach24.pl.

Pogoń za Ratko Mladicem (focus.de)

Focus.de / Fot. screenPo schwytaniu Radovana Karadzica kolejnym poszukiwanym przez Międzynarodowy Trybunał w Hadze jest szef wojsk Karadzica - Ratko Mladic. Obydwaj odpowiadają za zbrodnie wojenne i obydwaj unikali swoich prześladowców od połowy lat 90. Chroniły ich układy i tajne służby. Dla Karadzica to już koniec ukrywania się. Natomiast obecnie na celowniku Trybunału jest Ratko Mladic. Mladic ma ścisły związek z masakrą w Srebrenicy, w której zginęło 8000 muzułmanów. Razem z Karadzicem odpowie za oblężenie Sarajewa, w którym zginęło 10.000 cywilów. - Mladic ma najlepsze kontakty, które chronią go przed aresztem - mówi dla Focusa ekspert bałkański Franz-Lothar Altmann. Jest chroniony przez elity i nie będzie łatwo go schwytać.

Komisja Unii Europejskiej niezadowolona z członkostwa Bułgarii (welt.de)

Komisja Unii Europejskiej wstrzymuje pomoc finansową dla Bułgarii. Przyczynami są korupcja i kryminalne intrygi w tym kraju. Decyzja ta będzie miała karkołomne skutki dla Bułgarów. W ten sposób uciekną im sprzed nosa setki milionów Euro. Z punktu widzenia Brukseli, żaden kraj nie naruszył praw wspólnoty tak bardzo jak Bułgaria. Morderstwa mafijne czy korupcja są tam na porządku dziennym. Dlatego też Komisja wstrzymała między innymi 250 mln Euro przeznaczone na rozwój instytucji czy 115 mln Euro na projekty infrastrukturalne.

Silvio Berlusconi nie odpowie przed sądem (allgemeine-zeitung.de)

Proces korupcyjny skierowany przeciwko premierowi Włoch, Silvio Berlusconiemu zostaje zawieszony na tak długo, dopóty sprawuje on swój urząd. Senat uchwalił ustawę, która gwarantuje mu nietykalność. Medialny miliarder, jak określa go niemiecka prasa, musiał odpowiadać za przekupstwo brytyjskiego adwokata Davida Millsa. Berlusconi oskrarżany jest o to, że przed 11 laty zapłacił Millsowi 600.000 dolarów za to, że Brytyjczyk w procesie przeciwko koncernowi medialnemu Mediaset złożył fałszywe zeznania. Od tygodni poprzez wprowadzenie nowych ustaw, premier Włoch próbuje uniknąć kary. - Naród go wybrał i ma wreszcie wolność w sprawowaniu władzy - mówi minister sprawiedliwości Angelino Alfano.

Militarne interesy Wenezueli i Rosji nie podobają się USA (allgemeine-zeitung.de)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez podczas swojej wizyty w Rosji rozmawia o zakupach militarnych dla swojego kraju i proponuje utworzyć bazy militarne dla Rosji na terenie Wenezueli. Kupno rakiet, czołgów, czy łodzi podwodnych od Rosjan powinno wzmocnić, jak twierdzi Chavez obronność Wenezueli. Taka polityka nie podoba się stanowczo Amerykanom. - Interesy obydwu krajów przekroczyłyby potrzeby w zakresie obronności państw latynosko-amerykańskich - powiedział rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych w Waszyngtonie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby Komisja z Brukseli nie zapragnęła zbyt natarczywie przyglądać się naszemu krajowi, bo wtedy dopiero by się porobiło. : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.