Facebook Google+ Twitter

O czym rozmawiała Minister Rozwoju Regionalnego z władzami Krakowa?

Spotkanie minister Elżbiety Bieńkowskiej z władzami Krakowa było poświęcone pozyskiwaniu środków unijnych przez Kraków, w ostatnich latach i projektom, które miasto chce w przyszłości realizować przy wsparciu funduszy europejskich.

Minister Elżbieta Bieńkowska. / Fot. J.Tomaszewski- Atutem Krakowa jest duże doświadczenie w zakresie przygotowania, realizacji oraz rozliczania przedsięwzięć współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej - powiedział zastępca prezydenta Tadeusz Trzmiel podczas spotkania z Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską

W trakcie multimedialnej prezentacji „Unijne oblicze Krakowa” wiceprezydent przedstawił najważniejsze projekty inwestycyjne Krakowa, zrealizowane z wykorzystaniem środków unijnych w ostatnich latach w okresie przedakcesyjnym oraz w trzech pierwszych lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wsparcie funduszy pomocowych okazało się niezastąpione w takich dziedzinach, jak ochrona środowiska i infrastruktura komunalna Pieniądze z Brukseli pozwoliły na zmodernizowanie oczyszczalni ścieków Płaszów II, zakład zapewnia obecnie całkowitą neutralizację trujących ścieków.

Rozbudowana została sieć wodna i kanalizacyjna, na peryferiach Krakowa. Za pieniądze unijne unowocześnione zostało wysypisko śmieci w Baryczy, modernizowany jest miejski system ciepłowniczy.

W ramach programów europejskich, w Krakowie zrealizowany został jeden z największych w Polsce projektów z dziedziny infrastruktury komunikacyjnej – I etap budowy zintegrowanego systemu transportowego w aglomeracji krakowskiej. Zakupiono 24 nowoczesne niskopodłogowe tramwaje typu Bombardier 3. Zmodernizowano ulice Lubicz i Rakowicką oraz przebudowano torowisko od pętli Kamienna do os. Krowodrza Górka

Plany Krakowa związane z unijnym wsparciem są równie ambitne. Kraków chce za pieniądze unijne kontynuować przedsięwzięcia proekologiczne, a także te związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury komunikacyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.