Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20784 miejsce

O drodze do szczęścia, którego każdy z nas szuka...

Szara rzeczywistość coraz bardziej i natarczywiej odbija się na naszym samopoczuciu. Praca, dom, rodzina, po drodze ekspresowe zakupy – stos spraw do załatwienia, które piętrzą się z wręcz globalną szybkością.

 / Fot. PsychoskokI gdzie w tym wszystkim chwila dla siebie?

Moja ostatnia wizyta w księgarni została sfinalizowana kupnem książki, co aż wstyd się przyznać, należy do rzadkości. Brak czasu – świat narzuca tempo oraz myślenie typu: „...i tak mi się nie spodoba...” w konsekwentny sposób raczej mnie odciąga od wyżej wymienionej instytucji.

Tym razem poszłam za ciosem. Należę do osób uwielbiających „szperać” po sklepowych regałach, choć nie zawsze jest to księgarnia. Z niezbyt wielkim entuzjazmem dotarłam do półki: LITERATURA KOBIECA, minąwszy wcześniej alejkę kryminalnych zagadek i rzuciwszy tylko okiem na dział s.f. Wybór przerósł moje oczekiwania. Zazwyczaj sięgam po pozycje odmiennego typu.

W poszukiwaniu lekkiej lektury zaczęłam śledzić tytuły...
Moja pierwsza zasada: jeśli mnie takowy właśnie tytuł zaciekawi, to mogę pokusić się o, wręcz wydarcie tego egzemplarza z szeregu, ściśniętych na półce książek.
Kolejna reguła – tylna okładka, jakże wiele jest w stanie powiedzieć potencjalnemu odbiorcy.

Kilka minut zastanowienia owocuje w końcu pozycją zatytułowaną „Sięgając marzeń”.
- Może to jest to – myślę, z niemałą trudnością wyciągając książkę.
Pośpiesznie przechodzę do słów zachęty i reklamy, jaką jest samo w sobie, streszczenie na samym końcu.

Ciepła, pełna humoru opowieść o trzech przyjaciółkach, które pewnego dnia wyruszają w podróż, by odnaleźć przeszłość Rudej... Dziewczyny z „bidula”, pragnącej poznać wreszcie prawdę i dowiedzieć się dlaczego przed laty została porzucona. Nie do końca przygotowane na to, co je czeka, w odmienny sposób postrzegające świat oraz mające różne podejście do życia – a już na pewno do stosunków damsko-męskich.

Trzy bohaterki – trzy charaktery.
Od poukładanej żony i matki, której rodzina nieuchronnie się rozpada, poprzez zdesperowaną singielkę z Zespołem Pecha Wielopokoleniowego, do nieprzewidywalnej Izki z ponad tysiącem pomysłów na sekundę.

Jak potoczą się losy tych bohaterek, uwikłanych w problemy szarej rzeczywistości? Czy odnajdą to, czego szukają? I, jaką rolę w tej historii odegrają mężczyźni?

Debiutancka książka Mai Chmiel optymistycznie nastawiająca na jutro, pełna nadziei i jednocześnie nieuniknionych potknięć oraz rozczarowań. Książka, która daje poczucie, że mimo wszystko warto mieć marzenia.

Ostatnie słowa jeszcze bardziej podsycają moją ciekawość i wychodząc z księgarni, otwieram pierwsze strony, by się przekonać, czy tak łatwo jest dzisiaj sięgnąć marzeń.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.