Facebook Google+ Twitter

O drugim (innym) życiu miejsc i budynków

Redesign to inaczej przebudowa, modernizacja lub przedłużanie „życia” przedmiotu, produktu czy budynku. Wpisuje się w nurt modnego recyklingu czy rewitalizacji i jako taki przynosi wiele korzyści. Dodatkowo, ciekawa historia także dodaje 'smaczku'.

Wieża widokowa w Świnoujściu / Fot. Grażyna Kiliańska- Przybyło

Wieża jest pozostałością po kościele luterańskim, rozebranym w 1962 roku. Ocalała, ponieważ była zaznaczona na ówczesnych mapach jako punkt nawigacyjny. Sama wieża to miejsce magiczne (na jej szczyt prowadzą 222 schody), o których krąży wiele legend (np. o samolocie, który rozbił się tutaj w czasie II wojny czy o skarbie, który w piwnicach ukryli hitlerowcy). Dzisiaj mieści się tu punkt widokowy i kawiarnia. Pierwsze spojrzenie na logo kawiarni umieszczone pod znakiem krzyża wywołuje niesamowite wrażenie i nieco mieszane uczucia, zaś wnętrze przenosi w inną epokę. Całość - warta obejrzenia.


Supermarket w Katowicach / Fot. Grazyna Kiliańska- Przybyło

 / Fot. Grażyna Kiliańska- PrzybyłoW miejscu dzisiejszego supermaketu (usytuowanego przy jednej z głównych ulic w centrum Katowic) w latach 70- i 80-tych XX wieku mieścił się Pewex (sklep będący synonimem luksusu i dobrobytu, gdzie za dewizy można było zakupić produkty zagranicznych marek, niedostępnych gdzie indziej). Dzisiejszy supermarket, należący do sieci sklepów sprzedających towary codziennie i po niskich cenach, wywołuje zgoła inne skojarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może w ten sposób dłużej przetrwają...bo np. część z dochodów zostanie przeznaczona na renowacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.