Facebook Google+ Twitter

O "dwóch" takich, co spotkać się nie mogli

Zbliża się Gala Niepodległości organizowana przez Pałac Prezydencki. Od dawna wiadomo, że nie zobaczymy na niej jednego z czołowych polskich polityków przełomu lat 80. i 90. – Lecha Wałęsy. Pytanie, dlaczego?

Nasunęło mi się kilka refleksji związanych z tą sprawą. Oto siedem powodów, dla których Lech Kaczyński nie zaprosił/mógł nie zaprosić, Lecha Wałęsy.

1. Obaj panowie nie przepadają za sobą. Od lat możemy usłyszeć o wzajemnych obelgach, oskarżeniach, z reguły wyssanych z palca.

2. To Lech Wałęsa jest postacią powszechnie szanowaną na europejskiej i światowej scenie politycznej. Postać byłego prezydenta mogłaby całkowicie przyćmić "gwiazdę" inicjatora balu.

3. Na balu najprawdopodobniej pojawi się trzeci z polskich prezydentów ostatnich lat, Aleksander Kwaśniewski. Spotkanie tych trzech, niezwykle barwnych postaci, na jednej, bądź co bądź, rozrywkowej imprezie, mogłoby zakończyć się politycznym kiksem. Wiadomo, że przynajmniej dwóch, z trzech polskich prezydentów, w swoim czasie, co najwyżej, mogło sobie podać nogę. Gdzieś w pamięci odzywa się pamiętna nuta z filmu „Daleko od szosy”- „daj mi nogę, daj mi nogę, ja ci nogi, ja ci nogi, dać nie mogę...”.

4. Lech Wałęsa już dawno zapowiedział, że jeśli zostałby zaproszony na galę, z przyjemnością zatańczyłby z Marią, ale Kaczyńską. Być może wynikły stąd obawy obecnego prezydenta, który do zabawy tanecznej, nie ustawia się z reguły w pierwszym rzędzie.

5. Gala organizowana jest z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obiektywnie spoglądając, Lech Wałęsa akurat w tym wydarzeniu udziału nie miał, wszak urodził się dopiero w 1943 r. Rok 2009 można traktować jako 20. rocznicę końca komunizmu w Polsce. Może pan prezydent myśli o gali z tej okazji i zaproszenie Lecha Wałęsy wówczas będzie dla niego priorytetem.

6. Skoro listę uczestników ustalał sam prezydent, być może z roztargnienia, zamiast wpisać Lech Wałęsa, wpisał Lech, ale Kaczyński, zupełnie zapominając, że jako inicjator spotkania, siebie ujmować na liście nie musi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Hm....to jak brzmi ta zasada na ludowo??? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, nie Lecha K. miał na mysli poeta, piszac "Mlodosci, ty nad poziomy wylatuj...." oj nie Lecha...
Po pierwsze - nie mlody
Po drugie - trzyma sie zasady "wyzej pasa nie podskoczysz"
Po trzecie - ta zasada brzmi na ludowo... ale nie powiem jak....

Komentarz został ukrytyrozwiń

+++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemne w odbiorze;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.