Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17982 miejsce

O fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" - dla W24 Małgorzata Wach

Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" jest Organizacją Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku, a jej założycielką i prezesem jest Anna Dymna - znana aktorka. O zadaniach organizacji, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi i ciężko chorymi, mówi W24 Małgorzata Wach.

 / Fot. W24Dorota Michalczak: Od kiedy istnieje fundacja "Mimo wszystko"?
Małgorzata Wach: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" jest Organizacją Pożytku Publicznego KRS 0000174486. Powstała 26 września 2003 roku, aby prowadzić i utrzymywać Warsztaty Terapii Artystycznej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w podkrakowskich Radwanowicach. Szybko jednak z prośbą o pomoc zaczęły się zgłaszać osoby chore i niepełnosprawne z całej Polski, dlatego trzeba było rozszerzać działalność.

Anna Dymna - Założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko". / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Anna_Dymna_01.jpg&filetimestamp=20100910095832Jaki jest główny, najważniejszy cel Waszej fundacji?
Istniejemy, aby pomagać osobom niepełnosprawnym. Większość naszych działań skupia się na osobach dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, ponieważ to właśnie z ich powodu Anna Dymna założyła Fundację. Poza tym są to osoby, które w sposób szczególny potrzebują pomocy i wsparcia, ponieważ bardzo często nie mają już bliskich, którzy mogliby dbać o ich potrzeby i się nimi opiekować.

Wasze działania skierowane są do niepełnosprawnych. Jak duża grupa społeczeństwa jest nimi objęta?
Nasza Fundacja zajmuje się przede wszystkim osobami niepełnosprawnymi. Tylko w ciągu 7 lat istnienia pomogliśmy 11 tysiącom osób z całej Polski. W miarę podejmowania kolejnych działań, zrozumieliśmy, że doraźna pomoc osobom niepełnosprawnym to za mało, postanowiliśmy odkryć ich siłę, ujawnić talenty i pasje. W ten sposób powstały m.in.: Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko", Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, oraz projekt "Kilimandżaro Mimo Wszystko".

Fundacja finansuje także stypendia, sprzęt i turnusy rehabilitacyjne dla osób chorych i niepełnosprawnych, dofinansowuje zakup leków, wózków inwalidzkich oraz protez, prowadzi Teatr "Radwanek" i Akademię Odnalezionych Nadziei, Republikę Marzeń "Mimo Wszystko", współorganizuje Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana".

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Udziela się dla innych -wspaniała inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Godne naśladowania jak napisała pani Elżbieta, i niech takich ludzi będzie jak najwięcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co robi Anna Dymna czy Ewa Błaszczyk jest godne naśladowania.Bardzo ważne jest aby pomagać chorym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ależ oczywiście że warto pomagać ! szczególnie niepełnosprawnym :) i takie akcje sa bardzo potrzebne to najpiękniejsze co można uczynić

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 04.10.2011 12:39

Warto pomagać , watro wspierać , warto przekazać 1% na ta fundację ,. 5* z przedstawienie tematu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.