Facebook Google+ Twitter

O Guild Wars 2 raz jeszcze

Premiera Guild Wars 2 zbliża się wielkimi krokami i pozostało do niej już tylko 12 dni. Ogólne zarysy świata Tyrii przedstawiłem w poprzednim materiale. Czas na jeden z najważniejszych elementów kreacji swojej postaci - wybór rasy.

W grze będziemy mogli wybrać jedną sposród pięciu przygotowanych ras. Nie będę rozpisywać się na temat historii każdej z nich, bo takie informacje można przeczytać na polskich fanowskich stronach poświęconych GW2. Moim zdaniem ArenaNet solidnie przyłożyła się do swej pracy - w jej efekcie nie stworzymy Asury o wzroście Charra (i odwrotnie) lub kreatury rodem z Aiona. Co ważne, wybór rasy nie ingeruje bezpośrednio w statystyki postaci, ale ma wpływ na umiejętności elitarne naszego awatara oraz główną fabułę.

CharrowiePrzedstawiciel Popielców / Fot. MinimalCharrowie, inaczej zwani Popielcami z Tyrii, są najbardziej zaawansowaną technologicznie rasą w świecie gry. To właśnie oni wynaleźli broń palną, różnego rodzaju armaty, także maszyny oblężnicze.

Popielcy to duże mięsożerne i kotopodobne stworzenia. Zazwyczaj poruszają się na dwóch nogach, jednak nie unikają dzikiego biegu na czterech łapach. Ich zyciowy cel sprowadza się do jednego - nieustannej walki. Począwszy od zwykłych wojaków, przez inżynierów, magów na zabójcach kończąc, przedstawiciele tej rasy są wprost stworzoni do tego, by walczyć, grabić i wywoływać gęsią skórkę na karkach swych wrogów.

Rasa Charrów jest świetnym przeciwieństwem delikatnych Asur i idealnie pasuje do klimatu gry.

Ludzie / Fot. MinimalLudzie są standardową i powszechną rasą w grach MMO. Tym razem nie jest inaczej. Ludzie również są rasą waleczną, ale nie tak brutalną jak wcześniej opisani Charrowie. Nie wyróżniają się wzrostem. Ludzkie jednostki są wyższe od malutkich Asur, lecz mniejsze od Popielców.

Stolicą ludzi jest ogromne Divinity’s Reach. Miasto jest otoczone kamiennymi murami i ma kształt wielkiego koła z sześcioma szprychami. Owe szprychy to wzniesione drogi ciągnące się od zewnętrznych murówm, aż po Central Plaza w ścisłym centrum miasta.

NornowieNorn jaki jest, każdy widzi: wielki, silny i zarośnięty jak wiking / Fot. MinimalNornowie to rasa, która z wyglądu przypomina wikingów. Są hałaśliwi, zdeterminowani i pełni pasji. To niezależny lud, który nie uznaje żadnej władzy. Rasa ta wywodzi się z mroźnych szczytów w dalekich Dreszczogórach, na północ od ludzkich królestw.

Nornowie są wyżsi od rasy Ludzi. Zasadniczo są ludźmi, ale ich umięśnienienie jest o wiele bardziej imponujące. To chyba dlatego twórcy wydzielili ich jako oddzielną rasę. Podczas tworzenia postaci mamy możliwość pokrycia elementów jej ciała tatuażami.

Szczególną rzeczą, wyróżniającą Nornów, jest możliwość przemiany w zwierzę, np. niedźwiedzia (to umiejętność elitarna, związana z wyborem "ducha dziczy"). Nornowie niechętnie przebywają w miastach, wolą otwarte przestrzenie. Pomimo tego posiadają swoją stolicę - Hoelbrak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

żenio
  • żenio
  • 17.08.2012 13:29

Nikt nie twierdzi, że gry są bzdurne. Sądzę tylko, że tak kiepski artykuł, w dodatku nic nie wnoszący, nie powinien być umieszczany na "migaczu". Fajnie, że W24 wspiera swoich praktykantów. Szkoda, że robi to za wszelką cenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesli ktoś chce krytykować ten tekst, to proszę bardzo. Nie ukrywam, że mogłem napisać go nieco inaczej. Ale jest jedna rzecz, na która chce zwrócic uwagę: ten serwis w kategorii "cywilizacja" posiada dział "gry" i od czasu do czasu będą się w nim ukazywać materiały o grach, niezależnie od tego, czy ktoś traktuje je jako coś "bzdurnego".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, to nie ja decydowałem o tym, który materiał znajdzie się na "migaczu". Uzytkowniku "żenio", jeśli jestest tym zażenowany, to napisz proszę skargę do któregos z wydawców lub coć, co może sie tam pojawić zamiast mojego tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
żenio
  • żenio
  • 17.08.2012 08:40

Ja rozumiem, że promuje się praktykantów W24, ale czy naprawdę nie ma ciekawszych artykułów na "migawkę"? Ludzie, przecież to żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.