Facebook Google+ Twitter

O historii najnowszej uczeń dowie się dopiero w szkole średniej

Wg założeń najnowszej podstawy programowej przygotowanej przez MEN, o historii najnowszej, obejmującej wydarzenia od I wojny światowej, będą się uczyć dopiero uczniowie LO. W gimnazjum zakończą edukację historyczną na wydarzeniach sprzed 1914 roku.

Do tej pory uczniowie mieli opracować cały zakres historii w gimnazjum i następnie od początku, w wersji poszerzonej, w liceum. Teraz ma się to zmienić, bo jak twierdzi MEN, w gimnazjach nigdy nie było na to czasu. Na naukę historii najnowszej przeznaczony zostanie cały pierwszy rok w szkole średniej.

Tymczasem nauczyciele niepokoją się, że nie będą mogli odwoływać się do wiedzy uczniów wyniesionej z gimnazjum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

janina kowalska
  • janina kowalska
  • 29.03.2011 21:21

Dzień dobry . Jestem nauczycielem historii w gimnazjum- już teraz uczniowie wypisują brednie- cytuję: ,,Breżniew jest prezydentem Związku Radzieckiego" ... aż strach pomyśleć co będą wiedzieli o historii najnowszej, gdy przestaniemy jej nauczać w gimnazjum. Wraz z panią dyrektor podjęłyśmy decyzję, że historię najnowszą (mimo genialnych pomysłów pani Hal0l trzeba przybliżać gimnazjalistom.Marcie może pomysły jak to robić w ciekawy sposób?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Banach
  • Andrzej Banach
  • 11.02.2011 22:48

No tak, ale dzięki temu uczniowie będą wiedzieć, że Polska podlegała Niemcom i Rosji, a wszelkie powstania kończyły się niepowodzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.