Facebook Google+ Twitter

O instrumentach dętych bez zadęcia - III Letnia Akademia Jazzu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-05 12:08

Kolejny wykład w ramach tegorocznej Letniej Akademii Jazzu poświęcony będzie roli instrumentów dętych w zespole jazzowym. 15 lipca spotkanie i warsztaty poprowadzi jeden z najbardziej cenionych polskich puzonistów, Grzegorz Nagórski.

 / Fot. bannerWieczorem (o godz. 20:00) koncert zagra autorska formacja Grzegorza Nagórskiego Quartet. Przed występem jazzmenów (o godz. 18:30) odbędzie się projekcja filmu z serii Ken Burns Jazz "GIFT". Wstęp na cały dzień jest bezpłatny.

Wyjątkowe umiejętności i muzyczna wrażliwość to przyczyny ogromnej popularności, jaką Grzegorz Nagórski cieszy się wśród muzyków zaliczanych do światowej czołówki jazzu. To jeden z niewielu polskich „dęciaków” (jak potoczne nazywa się instrumentalistów dętych), który od wielu lat kontynuuje międzynarodową karierę i współpracuje z największymi, m.in. Joe Hendersonem, Michaelem Breckerem czy Rayem Charlesem. Możliwość posłuchania jego prelekcji i koncertu będzie z pewnością dla fascynatów jazzu niezwykłą atrakcją.

Dzień dla jazzowych dęciaków


Jego wykład na III Letniej Akademii Jazzu skupi się na „Roli instrumentów dętych w małym zespole jazzowym” i będzie interesują

cy szczególnie dla tych, którzy właśnie tym instrumentom przypisują najważniejsze znaczenie w jazzie. Po wykładzie wszyscy zgromadzeni przy Łąkowej 29 będą mogli wziąć udział w warsztatach praktycznych z mistrzem. Warto tego dnia zabrać ze sobą swój instrument i spróbować sił pod okiem mistrza.

„Grzegorz Nagórski jest przedstawicielem mainstreamu - głównego nurtu jazzu, opartego
na najlepszych wzorach wykształconych na przestrzeni lat i rozwijanych przez mistrzów gatunku – Phila Woodsa, Raya Rooneya czy Tita Puente” – mówi Michał Padkowski, koordynator sceny jazzowej Klubu Wytwórnia. „To mistrz w swojej specjalności potwierdzający swoją pozycję na polskiej i europejskiej scenie licznymi nagrodami, w tym Fryderykiem za Najlepszy Album Jazzowy 2009 roku” – dodaje.

Puzon zabrzmi też w kwartecie


Grzegorz Nagórski, muzyk, który długo był niedoceniany w rodzinnym kraju, sięgnął ostatecznie także i po polskie laury, zdobywając Statuetkę Fryderyka za Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2009. Program z tej płyty przedstawi 15 lipca o 20:00 na scenie Wytwórni z towarzyszeniem zespołu Grzegorz Nagórski Quartet, reaktywowanego po prawie sześcioletniej przerwie w 2007 roku. Wówczas to zespół zasilił Andrzej Święs na kontrabasie oraz pianista Paweł Tomaszewski. Oprócz nich na wytwórnianej scenie zagości jeszcze Łukasz Żyta na perkusji oraz oczywiście sam Grzegorz Nagórski.

Plan Dnia


godz. 11:00-13:00 wykład "Instrumenty dęte w małym zespole jazzowym", Grzegorz Nagórski
godz. 14:00-16:00 warsztaty z Grzegorzem Nagórskim
godz. 18:30-19:30 projekcja filmu z serii Ken Burns Jazz "GIFT" (dzięki American Corner Łódź)
godz. 20:00 koncert Grzegorz Nagórski Quartet
Po koncercie zapraszamy wykładowców i studentów akademii oraz wszystkich zainteresowanych na jam session prowadzone przez Yankiel Band.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.