Facebook Google+ Twitter

O jesieni, okularach i helikopterze czyli pogodowy kompromis

Jesień zadomowiła u nas na dobre - co każdy odczuł z pewnością w okresie kilku minionych dni. Nie przychodzi do nas jednak z pustymi rękoma - wszystkim przyniosła godzinę snu dłużej, a parkowym spacerowiczom kolorowe liście i babie lato .

Nasza jesień zła ?

Źle się mówi o jesieni - że zimno, że choroby, że słońca jak na lekarstwo .

Źle się mówi, bo jesienna deprecha i trzeba nosić czapkę.

Ta pora roku ma jednak sporą grupę zwolenników - entuzjastów jesiennych spacerów, którzy za nic mają sobie wichry i jesienną szarówkę . Opatuleni szalami, w ciepłych płaszczach, wylegaja na parkowe ścieżki w poszukiwaniu resztek słońca, wiewiórek i kasztanów. W tej grupie plasują się również zapaleni grzybiarze, o których nietrudno jesiennym porankiem w borach, lasach czy miejskich zagajnikach .

Kompromis

Jesień fot. Przemek Brzoskowski

Co jest takiego w jesieni, czego nie znajdziemy w upalnym lecie czy mroźnej zimie? Czy może jesień konkurować z tymi dużo bardziej popularnymi okresami roku?

Odpowiedź jest prosta - oczywiście że może! Nie tylko może, ale i konkuruje, świetnie dając sobie radę.
Cała tajemnica jesieni tkwi w jej zmiennym charakterze oraz kompromisie, jaki niesie ze sobą ta pora roku - kompromisie między latem a zimą. Ci, którzy nie przepadają zarówno za gorącym lipcowym klimatem jak i styczniowym mrozem, doskonale czują się jesienią - gdy nie jest ani za zimno , ani też zbyt ciepło - kiedy jest w sam raz .

Wbrew pozorom, ludzi o skrajnych pogodowych upodobaniach nie jest aż tak wielu, więc okres jesieni, to dla sporej części mieszkańców strefy umiarkowanej , doskonały czas na naładowanie akumulatorów .

Przez różowe okulary

Problemem natury technicznej jest w okresie jesienno - zimowym ograniczony dostęp do światła ( który nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie ), lecz tu z pomocą śpieszą pomysłowi naukowcy , którzy opracowali specjalne okulary, poprawiające humor . Skupiając odpowiednią ilość światła na ludzkiej siatkówce , okulary powodują wydzielanie się melaniny , a co za tym idzie poprawę naszego nastroju .

Jesień w klubie

fot. Przemek Brzoskowski

Tym, którzy w najbliższym czasie nie planują zakupu tego cudu techniki, pozostają tradycyjne metody poprawiania nastroju, jak gorąca czekolada, dobra książka czy wyjście do kina z drugą połową...

Do łask, wracają również jesienią puby, kawiarnie oraz kluby studenckie ze wszystkimi, towarzyszącymi im atrakcjami .
O tych, którzy o jesieni chcieliby mimo wszystko zapomnieć, nie zapomina w tym sezonie telewizja - dziesiątki filmowych premier , teleturniejów oraz popularnych tasiemców, które czekają tylko, by zgromadzić rzesze fanów tego sposobu spędzania wolnego czasu .

Nie ma więc co narzekać na jesień - juz niedługo zima, święta i prezenty, a jak powiedział ostatnio premier Kaczyński – Ja tam lubię jesień , kiedy lecę helikopterem to pięknie Polska jesienią wygląda. 
Więc do helikopterów rodacy ! Podziwiać złotą polską jesień ...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.