Facebook Google+ Twitter

O karierze w Gdańsku

Dni Kariery 2007- pod takim hasłem odbywają się na Uniwersytecie Gdańskim targi staży i praktyk studenckich.

Dni KarieryImpreza organizowana jest przez zrzeszenie studentów AIESEC. Organizacja ta działa w blisko 90 krajach i zrzesza ponad 20 tysięcy studentów. Gdańskie targi zorganizowane zostały przez lokalną filię działającą przy Uniwersytecie Gdańskim.

Cała impreza podzielona jest na dwa bloki. Wtorek był poświęcony na prezentację ofert ponad 40 firm, z Pomorza, ale także z innych części Polski. W budynku Wydziału Prawa i Administracji UG studenci mogli dowiedzieć się o działalności firm. Zapoznali się z ofertą praktyk i staży oferowanych przez przedsiębiorstwa. Większość stoisk była cały czas oblegana. Żadna osoba odwiedzająca targi nie wyszła bez chociażby jednej ulotki promocyjnej. Istniała nawet możliwość odbycia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej podczas pierwszego, krótkiego spotkania.

-To bardzo fajna inicjatywa - opowiada Kasia, studentka IV roku administracji. - Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z pracownikami firm, można nabrać odwagi i przekonania, by później złożyć swoją aplikację na staż.

Kolejne dni to czas szkoleń i warsztatów. Ich miejscem jest Wydział Zarządzania UG w Sopocie Organizacje, indywidualni trenerzy próbują przekonać studentów do wartości praktyk, prezentują rozkład pracy w danych przedsiębiorstwach, uczą efektywnego poszukiwania stałej pracy.

Warto dodać, że w zeszłym roku w trójmiejskich targach udział wzięło blisko 6 tysięcy żaków.

Tegoroczna impreza potrwa do czwartku, 15 marca. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej, Dziekan Wydziału Ekonomicznego UG oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.