Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24553 miejsce

O kobietach w biznesie

Współautorzy: Marta Wróbel

Jaka jest rola kobiet w biznesie dowiemy się na Forum Gospodarczym w Toruniu podczas panelu "Rola Kobiet w Biznesie".

M.M. Wróbel: Czy różni się kobieta biznesu od kobiety sukcesu?

Moderatorka panelu: Aby odnaleźć różnice należy odwołać się do związku jaki zachodzi pomiędzy biznesem a sukcesem. Sukces to bardzo szerokie pojęcie i niejednoznaczne, dlatego też trudno znaleźć korelację między tymi terminami. Dla jednych sukces to udane małżeństwo, dla innych pieniądze, dla innych realizowanie marzeń.

Kim jest współczesna kobieta biznesu? Jakie cechy są jej atutem?

Próbując odpowiedzieć na to pytanie przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to, że kobiety mają inną specyfikę, inną psychikę i inne podejście nie tylko do biznesu, ale też do życia. Definiując kobietę biznesu często odnosimy się do stereotypu biznesmana mężczyzny, nie biorąc pod uwagę czynników, o których wspomniałam wcześniej, takich jak właśnie psychika wpływająca na inne podejście do wielu kwestii. Jeśli miałabym wymienić charakterystyczne cechy "businesswoman" to wydaje mi się, że będą nimi wysoka inteligencja oraz ekstrawersja. Często są to kobiety, które nie pozwalają na narzucanie sobie stereotypowych zachowań i ról, podejmują wyzwania i cechują się indywidualnym stylem działania. W myśl zasady "być kobietą, być kobietą" - atutem kobiet w biznesie jest to, że są kobietami.

Jaka jest rola właśnie ta rola kobiet w biznesie?

Jaka jest rola kobiet w biznesie dowiemy się na Forum Gospodarczym w Toruniu podczas panelu "Rola Kobiet w Biznesie", którego mam przyjemność być moderatorem. :) Do dyskusji zaproszone zostały wybitne osobistości takie jak: Pani Ilona Antoniszyn-Klik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pani Katarzyna Sobierajska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Pani Anna Szczerbak - Prezes Zarządu Nafis S.A., Pani Katarzyna Izydorczyk - Konsul Honorowy Dominikany w Polsce, Pani Agata Krzywka - designerka, producentka telewizyjna, Dyrektor Kreatywny Krzywka Studio. Gościem Honorowym będzie Pierwsza Dama RP w latach 1989-1990 Pani Karolina Kaczorowska.

Jak kobiety godzą wiele ról społecznych, które pełnią jednoczenie? (żony, matki, bizneswoman)

Tak naprawdę nie jest to łatwe. Wszystko zależy od zorganizowania oraz wyrozumiałości pozostałych członków rodziny. Trudność to nie tylko pogodzenie życia rodzinnego z wyjazdami służbowymi oraz dużą ilością pracy, często również po tzw. "godzinach", ale przede wszystkim to, że społeczna rola kobiety czyli sposób zachowania, który w danej kulturze postrzegany jest jako typowy bądź akceptowalny dla danej płci, nie jest zgodny z rolą jaką pełni "businesswoman". Nie mniej jednak, pomimo trudności związanych z wykonywaniem tego zawodu, jak potwierdzają badania z roku na rok przybywa kobiet zajmujących się biznesem.

A podczas rekrutacji na pracownika płeć ma duże znaczenie?

Myślę, że większe znaczenie ma to na jakie stanowisko prowadzona jest rekrutacja. Są stanowiska typowo kobiece oraz typowo męskie, gdzie np. ważna jest siła fizyczna. Są grupy zawodowe, gdzie mężczyźni nie wzbudzają zaufania, takie jak np. przedszkolanki czy nauczyciele klas podstawowych. Są to zawody zdecydowanie "zdominowane" przez kobiety.

Wszelkie szczegóły o Forum Gospodarczym na jego stronie http://forumgospodarcze.pl/.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.