Facebook Google+ Twitter

O krakowskiej dziennikarce, która chodziła do pracy w piżamie

W tym niecodziennym stroju 20 lat temu, w krakowskiej stacji radiowej RMF FM Ewa Drzyzga witała słuchaczy. Dlaczego piżama? Ewa wielokrotnie spała w stacji na Kopcu Kościuszki.

Logo stacji RMF FM / Fot. Logo RMF FMEwa wiele lat temu rozpoczęła pracę w krakowskiej stacji RMF FM. Zaczynała od prowadzenia serwisów informacyjnych. 18 godzin pracy, to już oznaka pracoholizmu, ale Ewa musiała mieć pewność, że to co robi jest dopięte na ostatni guzik w pracy zawodowej. Młoda wówczas prezenterka najpopularniejszej rozgłośni w Krakowie, była znana słuchaczom z ciepłego głosu i znakomitej dykcji.Pamiętam,że moje pokolenie uwielbiało ją za autentyczność i rzadko spotykany urok wewnętrzny. W RMF FM pracowała do 2000 r.

Logo TVN / Fot. LogoRozpoczęła pracę spikerki w TVP1, a następnie w Polsacie. Zniknęła ze szklanego ekranu na jakiś czas. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych podpisała angaż w krakowskim TVN-ie i tam pracuje do chwili obecnej.

Spotkałam się z Ewą po raz pierwszy w 2000 roku. Nie czułam żadnego skrępowania. W bezpośrednim kontakcie, jest miłą i sympatyczną osobą. Przy kolejnym spotkaniu z Ewą Drzyzgą w krakowskim TVN-ie nie miałam wątpliwości, że to co robi jest nie tylko jej pracą, ale również pasją.

Kraków ma swoją dziennikarkę, która należy do najlepszych w Polsce. Ale jedyną, która do pracy przychodziła w piżamie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.