Facebook Google+ Twitter

O kryzysie, korupcji i szarej strefie na komiksowo

Przeglądając codziennie media spotykamy wiele pojęć ekonomicznych, których nie rozumiemy. A ich znajomość jest często niezbędna, aby podejmować właściwe wybory w życiu. Jak można lepiej zrozumieć zjawiska gospodarcze? Dzięki filmom!

 / Fot. Fundacja Nauka i WiedzaKryzys, korupcja, szara strefa, monopol, lobbing, ale także bank centralny, giełda, akcje, marka, biznesplan, ryzyko, negocjacje – to tematy 12 animowanych filmów, które pomogą uczniom (a może i dorosłym) w niecodzienny sposób zrozumieć trudne zagadnienia ekonomiczne. Ruszyła właśnie IV edycja konkursu Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne. To kolejne spotkanie z bohaterami edukacyjnych kreskówek: Eugeniuszem Locim, Wynalazcą, Królem i ich licznymi przyjaciółmi. Projekt jest skierowany do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zaś jego organizatorami są: Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

Przyjemna i pożyteczna nauka ekonomii

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania gospodarki i najważniejszych pojęć, z którymi spotykamy się czytając codzienną prasę czy serwisy internetowe. Podstawowa wiedza z zakresu finansów i ekonomii jest niezbędna każdemu wchodzącemu w dorosłe życie młodemu człowiekowi - zarówno do zrozumienia wszelkich mechanizmów funkcjonowania państwa i społeczeństwa, jak i do zarządzania finansami osobistymi. Atrakcyjna, a przy tym lekka forma przekazu wiedzy umożliwia uczniom zrozumienie trudnych zagadnień z dziedziny ekonomii i finansów.

Dofinansowana przez NBP kolekcja filmów animowanych jest jednym z najbardziej udanych projektów edukacji ekonomicznej w Polsce. Łącznie wszystkie 48 wydane do tej pory filmy tworzą unikatowy na skalę światową animowany słownik pojęć ekonomicznych. Filmy z najnowszej IV edycji dostępne są na stronie http://konkursnbp.edukator.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.