Facebook Google+ Twitter

O legalizacji marihuany. Wyłóżmy karty na stół

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-01 13:50

Długo myślałem nad tym, czego o marihuanie nie wiedzą ludzie, którzy są przeciwni jej legalizacji. Przecież wszystko wskazuje jednoznacznie na to, że susz konopi nie jest w niczym „gorszy” od wielbionej przez naród wódki. Jest nawet lepszy. Doszedłem jednak do wniosku, że to nie może być nic innego, jak zwykła, prymitywna niechęć do zmian oraz zakłamany obraz amatorów ziela.

www.iktomaracje.pl / Fot. Adrian DąbrowskiNa początek o pewnej oczywistej oczywistości: osoby, które chcą palić marihuanę, będą to robić, nie zwracając uwagi na prawo, a jednocześnie wspierając siatkę narkotykowych biznesmenów. Wszystko za sprawą artykułu 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która w gruncie rzeczy nie przeciwdziała narkomanii! Absurdalne prawo niszczy młodym ludziom życie, bo państwo wie lepiej, co dla nas dobre. Kratki zamiast wolności za pół grama miłości.

Prawo napędza czarny rynek

To bardzo złe zjawisko, ale obecny stan prawny w Polsce powoduje, że liczba dilerów rośnie, a jakość marihuany spada, ponieważ jej producentom zależy, żeby była „mocna”, a nie naturalna. Jeżeli można na czymś zarobić, to czemu tego nie robić - tak wielu Polaków wykorzystuje fakt, że marihuana jest nielegalna. Jednocześnie zwykli użytkownicy marihuany za posiadanie tej używki mogą trafić do więzienia i spaprać sobie życie. Panie premierze, jeżeli jest Pan w posiadaniu tej wiedzy, a mimo to jest Pan zdecydowanym przeciwnikiem legalizacji marihuany, jestem zmuszony spytać – kto Panu płaci?

Palacze marihuany są normalnymi ludźmi. Używkę traktują jak zabawę, oderwanie się od rzeczywistości. Jest to jednak oderwanie, które powoduje mniejsze szkody niż alkohol – zarówno te krótkotrwałe, jak i długotrwałe. Na przykład, palacz marihuany nigdy nie zazna uczucia kaca, bowiem na drugi dzień czuje się normalnie. Marihuana poprawia apetyt, samopoczucie i ocenę własnej osoby. O szkodliwości społecznej wódki można pisać elaboraty. A marihuana? Człowiek pod jej działaniem boi się docisnąć gazu do dechy, a co mówić o popełnianiu przestępstw. Poza tym – wyobraźcie sobie człowieka, który każdego dnia przez tydzień piję wódkę – wrak człowieka. A gdyby palił ziele? Nic, całkowicie żadnych oznak zmęczenia czy otępienia.
B.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Jacek M
  • Jacek M
  • 21.02.2012 16:01

Ten kto pisał ten tekst już jest chory namawiając ludzi do palenia ziela. Ja sobie napiszę na plecach że biorę heroinę od 20 lat i czuję się dobrze oraz jestem zdrowy. Czy to jest dowód na to że maryśka nic nie robi z człowiekiem ? Proponuję autorowi przejechanie się do dobrego psychiatry aby stwierdził jego poczytalność. Akurat ja mogę coś powiedzieć na ten temat gdyż moja praca wiąże się z osobami uzależnionymi. I mogę stwierdzić iż wielu z palaczy tego świństwa powinni być leczeni psychiatrycznie. Marihuana jest także przystankiem do szukania innych środków bardziej działających na ich świadomość. Tego typu teksty to następny krok dla rozwinięcia skrzydeł wszelkim dealerom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
slawomirpugacewicz
  • slawomirpugacewicz
  • 30.01.2012 22:55

wtymkontekscie.legalizacjamarichlany.jako,codziennejrozrywki,spolecznej,jest dla,mnieoczywista

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli tekst Ci się podobał i podoba Ci się idea bloga www.iktomaracje.pl zagłosuj na nas w konkursie na blog roku. Wyślij C00080 na 7122. Tutaj wszelkie informacje: http://www.blogroku.pl/kategorie/-b-iktomaracje-b-pl-blog-publicystyczny,gwjmy,blog.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
lukasz
  • lukasz
  • 18.12.2011 12:06

p. Robert Ramark prawo tworza ludzie dla ludzi i ludziom powinno sluzyc, bezsensem jest tworzenie prawa bez wlasciwych podstaw ograniczajace wolnosc czlowieka

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Robert Ramark - proszę opanować czytanie ze zrozumieniem - pedofil ani morderca nie jest ani normalnym, dojrzałym dorosłym człowiek (chyba że pan uważa inaczej) ani popełniając czyn klasyfikujący go jako morderce lub pedofila nie decyduje wyłącznie o sobie...

p. Piotr Jaguś - obawiam się że w tym właśnie problem, że nie tak wielkie jak by chcieli... Normalny szary człowiek nie wyhoduje sobie na parapecie ilości tytoniu, która starczy mu na 2 - 3 miesiące, a trawy już tak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jaki przychód dałaby legalizacja marychy w Polsce? Jak przyczyniłaby się do poprawy budżetu państwa (biorąc pod uwagę nie tylko podatki na nią nałożone ale również brak tylu rozpraw, ludzi- za których więzienie trzeba płacić i policji z antynarkotykowej która miałaby 50% mniej do roboty).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ p.Ratomir- oczywiście, że może. Nawet pedofilem mordercą itp itd. Prawo jest prawem czy nam się podoba czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja chciałbym tylko wiedzieć czy normalny, dojrzały dorosły człowiek w demokratycznym kraju ma prawo decydować o sobie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 02.12.2011 09:58

Ja bym postulował iść dalej. Alkohol od 13 roku życia, papierosy bez ograniczeń, marycha od pełnoletności, kokaina, amfetamina, dopalacze i inne świństwa bez ograniczeń od pełnoletności. Czyli można by to sprzedawać w szkolnych sklepikach by młodzież nie musiała kupować towaru złej jakości. Wszystko było by w jakości Q. I dostępne pod ręką, nauka by im wtedy sama do głowy wchodziła, po takim dopalaczu to Pana Tadeusza w godzinę młodzi by mieli w małym palcu. Bo do głowy to na pewno nic by nie weszło. Wspaniała przyszłość nas czeka po tych rewolucjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja chciałbym tylko wiedzieć czy normalny, dojrzały dorosły człowiek w demokratycznym kraju ma prawo decydować o sobie?

Przy okazji: http://www.youtube.com/watch?v=-P3OmCiFKC0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.