Facebook Google+ Twitter

O luksusie jeżdżącym na czterech kółkach słów kilka

Czy współczesne opinie wygłaszane przez dilerów mogą stworzyć nowy trend który będzie inspirował bogatych klientów do kupowania luksusowych no i oczywiście... drogich samochodów?

fot. AKPALuksusowe samochody w większych miastach takich jak Kraków czy Warszawa, to widok normalny. Ale i w mniejszych miejscowościach możemy zaobserwować zjawisko pojawienia się na samochodu marki lux. Nic w tym dziwnego, jak pokazują statystyki sprzedaż aut na polskim rynku wzrasta po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Często wzrost sprzedaży takich aut jest spowodowany nowymi trendami.

Walka o rynek !

Sprzedaż samochodów luksusowych w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosła (130% przy poziomie 340 sztuk/rok). Przykładem firmy która osiągnęła wysokie zyski ze sprzedaży jest firma Saab. A samochody tej marki nie należą do maszyn tanich. Jednak konkurencja nie śpi. Maybach, Mercedes-Benz klasy S, Jaguary, nowe Volvo czy Porsche to samochody kupowane najczęściej przez bogatych Polaków.

Dobrze... Ale kogo naprawdę stać na limuzynę?

Jeśli słyszymy sformułowanie - limuzyna to przychodzi nam na myśl bogactwo, luksus, coś nieosiągalnego. Osoba która jest posiadaczem samochodu który kosztuje powyżej 100 tysięcy złotych to najczęściej

- turysta zza zachodniej granicy (który przyjechał na odpoczynek lub do załatwienia spraw biznesowych),

- artyści i sławni ludzie z telewizji

- Polscy biznesmeni którzy byli umieszczeni na liście 100 najbogatszych Polaków,

- szaleńców motoryzacji którzy sprzedają wszystko co mają by mogli wynająć samochód na godzinę,

- politycy którzy zarabiają niemało.

Polityków z premedytacją wymieniłem na końcu, gdyż chciałem napisać nieco więcej na ten temat . Polski rząd za pieniądze podatników kupuje coraz częściej BMW oraz Mercedesy. Po nagłośnieniu tej sprawy w mediach politycy doszli do wniosku, że będą kupować samochody tych marek które są popularne w społeczeństwie. I słusznie, bo Skoda Fabia nie kosztuje tyle co Skoda Superb.

Rola diesla w sprzedaży

Wyniki sprzedaży na rynku nowych samochodów luksusowych, napędzanych benzyną nie był rewelacyjny. Dealer Mercedesa - Jan Borowski informuje, że w czerwcu 2006 roku zostało sprzedane tylko 40% przewidywanych samochodów.

Modelem najbardziej przyciągającym uwagę pań był Mercedes klasy A. Panowie za to wolą Jaguara.

W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze jaguary z silnikiem diesla. Taki silnik pod maską Jaguara niszczy wg klientów dobrą reputację firmy. Prezes Jaguar Polska - Waldemar Łopat często słyszy od klientów - diesel w Jaguarze?. Jednak dzięki temu ruchowi Jaguar pozyskał grono nowych klientów którzy są zafascynowanie tą marką.

Trend i rozsądek

Jak wiadomo powszechnie, nowobogaccy oraz świeżo upieczone gwiazdy chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście liczy to jak się ubierasz, czy chodzisz do kościoła i oczywiście jakim jeździsz samochodem.

Trendy najczęściej tworzą same koncerny by uświadomić swoim konsumentom potrzebę kupienia czegoś na co twój sąsiad musiałby zbierać przez 10 lat. Kolejnym bodźcem do kupna limuzyny są modele, które podziwiać możemy w filmach i teledyskach muzycznych.

Najczęściej jednak osoby posiadające samochody z klasą, nie dorośli do prowadzenia ich. Przykładem może być mężczyzna który usłyszał od przyjaciół, że Mercedes to marka z klasą oraz z wysoką renomą. Oczywiście zakupił u dilera egzemplarz. Po tygodniu wraca z prośbą, by wyłączyli mu światło w bagażniku gdyż przy dokarmianiu dzików odstrasza je. Poczciwy i dobry mężczyzna (dokarmiający biedne dziki) nie wiedział, że mógł to sam zrobić, gdyż ta informacja jest zapisana w instrukcji obsługi pojazdu.

Rynek samochodów ekskluzywnych ciągle się zmienia i rozrasta. Wciąż napotykamy na nowe pomysły, producenci co rusz nas zaskakują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Blichtr i snobizm to też wpływa na sprzedaż limuzyn ale cieszmy się niech ich jeździ jak najwięcej bo Polska długie lata była kojarzona z kiepskimi drogami i furmankami,jeszcze żeby złodziei samochodowych było coraz mniej to byłby prawie ideał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

myję szyby w samochodach na ulicy ale taka limuzynę widziałem tylko raz

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.12.2006 07:32

Powinieneś moim zdaniem załączyć trochę więcej niż tylko jedno zdjęcie tej luksusowej bryki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.