Facebook Google+ Twitter

O malarzach Radziejowa

W dniu 20 czerwca 2016 roku z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Kujaw z Radziejowa w Starym Ratuszu burmistrz miasta Sławomir Bykowski wraz z Haliną Paczkowska prezesem TMK dokonali otwarcia wystawy „Radziejów w malarstwie”.

Na wystawie / Fot. Karol SzmagalskiWystawa zorganizowana z okazji 42 ich Dni Radziejowa. Potrwa od 20 do 26 czerwca 2016. Eksponowane 33 prace pokazują spojrzenie artystów malarzy na nasze miasto Radziejów. Wystawa czynna będzie w dniach 20 - 26 czerwca 2016 roku w godz. 9,oo - 15,oo .

Panorama Radziejowa / Fot. Karol SzmagalskiNa wystawie znajdują się 33 obrazy przedstawiające panoramę Radziejowa, kościoły, pejzaże uliczek i inne ciekawe miejsca.Wiatrak / Fot. Karol Szmagalski3 obrazy są autorstwa nieżyjącego Stanisława Gulczyńskiego, byłego nauczyciela szkoły specjalnej a zarazem kościelnego kościoła farnego. Jego pasja było malarstwo, rzeźba, grafika ( wiele jego prac znajduje się w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw.

Wiele obrazów pochodzi od malarzy, którzy uczestniczyli w plenerach malarskich w latach 1992-1998 organizowanych przez Radziejowski Dom Kultury jego dyrektora Jana Kalafusa ( obrazy : Marciniaka, Lewińskiego, Sikorskiego).

Wszystkie te obrazy pochodzą ze zbiorów Izby Regionalnej, Radziejowskiego Domu Kultury, Szkoły Muzycznej.

Slajd z wystawy
Wiecej fotek z wystawy

Obraz A.Zapaśnika / Fot. Karol SzmagalskiMożna podziwiać obrazy O. Artura Zapaśnika ze zbiorów prywatnych Pana Piotra Cybulskiego. O. Artur był przez okres 25 lat zakonnikiem w klasztorze oo. Franciszkanów, spoczywa na miejscowym cmentarzu.( Zmarł 16.06.1991 r.) Miał wszechstronne zainteresowania: malował, interesował się teatrem, piłką, literaturą. Potrafił wokół siebie skupić przyjaciół Radziejowa, szczególnie ludzi młodych. W dniu 30 marca 2016 roku Uchwałą Rady Miasta nadano jednej z ulic jego imię. W 2008 r. w przyklasztornej kawiarence odbył się wieczór wspomnień poświęcony jemu i jego twórczości.

Karolina Rosińska / Fot. Karol SzmagalskiWśród obrazów na wystawie w dniu 20 czerwca 2016 roku „Radziejów w malarstwie” nie zabrakło dzieł młodej malarki, radziejowianki Pani Karoliny Rosińskiej. Obrazy te wywarły na mnie duże wrażenie.

O Karolinie Rosińskiej

Album fotek Karoliny Rosińskiej


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

https://www.youtube.com/watch?v=FZPAAa6JQ0k

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.