Facebook Google+ Twitter

O metamfetaminie w Centrum Dialogu My, Narkopolacy

W dyskusji zorganizowanej 4 września w Centrum Dialogu My, Narkopolacy wzięli udział terapeuci i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wystąpił także Luciano Colonna, amerykański ekspert w dziedzinie problematyki narkotykowej.

4 września w Centrum Dialogu My, Narkopolacy odbyło się spotkanie z Luciano Colonną - międzynarodowym konsultantem w dziedzinie zdrowia publicznego, pracownikiem naukowym Uniwersytety Columbia. Była to już kolejna - z szeregu spotkań z gośćmi z zagranicy - debata na temat polityki narkotykowej na świecie.

Dotychczas Centrum gościło m.in.: Ethana Nadelmanna, szefa czołowej amerykańskiej NGO zajmującej się polityką narkotykową, Drug Policy Alliance, Cesara Rubena przewodniczącego brazylijskiego Stowarzyszenia Viva Rio czy Roberta Newmana z Baron Edmond de Rothschild Chemical Dependency Institute w Beth Medical Center w Izraelu. Ostatni z gości, Luciano Colonna specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących zjawiska używania stymulantów, głównie amfetaminy i metamfetaminy, działa jako konsultant, głównie w krajów Azji, w Europie Wschodniej i Ameryce Północnej.

Metamfetamina to coraz bardziej popularna w świecie substancja psychoaktywna. Moda na nią dociera także do Polski. Prawdziwą "karierę" zrobiła w Czechach, gdzie używa jej ok. 20 tys. osób. Jej popularność tłumaczy fakt, że można ją wyprodukować nawet domowymi sposobami
i to z ogólnodostępnych, zakupionych w aptece, leków. Działa ona podobnie do amfetaminy, ale znacznie dłużej i jest od niej dużo silniejsza. Tak jak amfetamina, bywa też używana w zestawieniu z heroiną, jako tzw. speedball.

Metamfetamina jest zbyt często demonizowana - powiedział Luciano Colonna - przypadki uzależnienia od niej, nie są bowiem aż tak częste, a większość daje się leczyć w systemie ambulatoryjnym. Problemem bywają wywołane przez amfetaminy zaburzenia psychiczne, mają one jednak wobec uzależnienia charakter pierwotny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.