Facebook Google+ Twitter

O miłości wyrażonej tańcem. "Lady Fosse 2" w Teatrze Capitol

Wszystkim, którzy zastanawiają się albo nie są w stanie zrozumieć, co takiego ludzie widzą w tańcu, że nie znudziły się im się jeszcze programy typu „Taniec z Gwiazdami” czy „You Can Dance”, polecam spektakl „Lady Fosse 2”.

Wspaniałe widowisko taneczne wystawiane na deskach warszawskiego Teatru Capitol jest drugą odsłoną tego spektaklu, którą po kilku latach odświeżył i wyreżyserował znany kielecki choreograf i tancerz Paweł Michno.

„Lady Fosse” była historią kobiety tancerki, która swoim magnetyzmem uwodziła i zniewalała mężczyzn, doprowadzając ich do szaleństwa. „Lady Fosse 2” to, jak mówią sami twórcy, historia mężczyzny, który poszukuje idealnej kobiety, której uosobieniem jest właśnie intrygująca Lady Fosse. W rolę tytułowej femme fatale wcielają się Magdalena Soszyńska-Michno, Ewa Szabatin, Anna Bosak i Barbara Zielińska, które na scenie prezentują się bardzo zmysłowo, ale na szczególną uwagę zasługuje tu niezwykła gracja i energia, wyróżniającej się Magdaleny Soszyńskiej-Michno. Doprowadzanych do szaleństwa przez Lady Fosse mężczyzn grają: Rafał Maserak, Łukasz Czarnecki, Tomasz Barański i Marcin Olszewski, którzy rzeczywiście to szaleństwo oddają z ogromną pasją, ale na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się charyzma i siła Tomasza Barańskiego. Należy nadmienić, że ze względu na poważną kontuzję Rafał Maserak pojawia się dosłownie w kilku scenach i od razu warto dodać, że wypada w nich także dobrze aktorsko. W spektaklu zastępuje go Michał Uryniuk. Talent aktorski w kilku scenach przejawia też Marcin Olszewski.

Jazz, rock & roll, jive, modern jazz, quickstep czy walc to tylko niektóre style, jakie można zobaczyć w brawurowych wspólnych choreografiach tancerzy i tancerek. W spektaklu obejrzymy także rumbę i charlestona w grupowych układach kobiet lub pasodoble z wachlarzami w wykonaniu samych mężczyzn, czy też par w niezwykłych jazzowych duetach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielu zdolnych tancerzy mamy w Polsce: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.