Facebook Google+ Twitter

O moderacji tekstów na W24 słow kilka. Także od autorów!

Najlepiej żeby było rzetelnie, merytorycznie i szybko. Co do tego nikt nie ma wątpliwości: ani autorzy, ani moderatorzy-wydawcy. Z żalem stwierdzamy jednak, że czasem, mimo szczerych chęci, nie jesteśmy w stanie sprawić, by tekst został opublikowany wkrótce po tym, jak trafił do moderacji.

 / Fot. .W ostatnich dniach, niektórych naszych autorów zdziwił fakt, iż w weekend musieli czekać na moderację ponad 24 godziny. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to sytuacja komfortowa, choć ma też znamiona pozytywne. Tekstów stale przybywa! A to cieszy nas ogromnie.

Doraźnie, zanim przyjmiemy nowe zasady akceptowania treści, moderacji materiałów i zanim wprowadzimy pewne rozwiązania technologiczne do serwisu (a to naprawdę już wkrótce!), możliwe są różne rozwiązania, które jeśli nie usuną problemu całkowicie, to z pewnością nieco ułatwią współpracę i umożliwią szybszy obieg treści.

Pisz dobrze, językowo i merytorycznie, nie będziesz długo czekał na moderację

Sprawdzona zasada: im lepiej napisany tekst językowo, merytorycznie, z dbałością o umieszczenie wszelkich niezbędnych elementów, tym szybciej zostanie opublikowany. Dbałość o poprawną polszczyznę, unikanie błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, rzetelność w przedstawianiu faktów, dbałość o dobór zdjęć na odpowiedniej licencji, kadrowanie tychże, podawanie linków do materiałów źródłowych - to wszystko wpływa na szybkość późniejszej moderacji.

Idealnymi wręcz autorami, jeśli chodzi o przestrzeganie tych zasad, są np.: Mariusz Michalak i Mariusz Michalski, Krzysztof Krzak i inni, których nie wymieniam, ale którzy przysyłają teksty gotowe do zatwierdzenia.

Na szybkość moderacji ma też wpływ chęć współpracy autora z redakcją, która, nawet jeśli odsyła materiał czy to z poprawkami, czy to z pytaniami o uściślenie pewnych kwestii, to nie czyni tego, by uprzykrzyć życie autorowi, ale dla dobra tekstu.

Cieszy nas, że autorzy rozumieją takie działanie i piszą o tym na grupie Moderacja: "Jeśli by istniało dziesięć przykazań dotyczących moderatorów, to jedno z nich powinno brzmieć: "Szanuj moderatora swego jak siebie samego" . Prowadząc kiedyś portal literacki, doświadczyłem tego "chleba". Sloganowe złorzeczenie "obyś żył w ciekawych czasach" należy w takim przypadku zmienić na "obyś poprawiał cudze teksty".[...] Korekta lub profesjonalna moderacja tekstu, zajmuje bardzo dużo czasu. Panowie i panie moderatorzy: Dziękuję!"
Arkadiusz Janusz

Wysłałeś tekst do moderacji, przeczytaj, co się z nim dalej dzieje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

zqNEQvJyQaOdlVV
  • zqNEQvJyQaOdlVV
  • 04.05.2012 04:40

Jeżeli ktoś faktycznie ma z 50,60 tyś zł oszczędności to jest taka szsana. Działkę można kupić ROLNĄ za 15 tyś a za resztę postawić domek gospodarczy lub tzw holenderski bez zezwolenia. Choć podobno przepisy mają się już niebawem zmienić i nie trzeba będzie w ogf3le mieć pozwolenia na budowę.Jednak przeznaczenie 50-60 tyś zł widzę w systemie zasilania alternatywnego lub budowie betonowej ziemianki obok domu. Dalej uparcie przystaję na to co pisałem wcześniej. Jak media podadzą info o nadchodzącej katastrofie, przejazd będzie pograniczył z cudem. Jedynie offroad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie Krystyno - solenizantko dzisiejsza.
Bardzo poprzyłam palce na moderacji kiedyś, Natomiast na innym portalu moderowałam chyba z rok i bardzo mi się to podobało, a autorzy też nie narzekali na mnie, mimo mojego, trudnego przecież, charakteru. To praca ogromnie pochłaniająca czas i umysł, jeśli robi się to z zaangażowaniem. Katorżnicza robota, czasem, bo nie zawsze i wymaga pewnej "dyplomacji". W cudzym tekście dostrzega się wiele więcej niż we własnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawiam prace moich uczniów. Jeśli tekst jest źle napisany, szybciej stworzyłabym nowy tekst na dany temat niż poprawiła wypracowanie z najróżniejszymi błędami.

Zaglądałam kilka razy do "moderacji", ale bałam się ingerować w cudze teksty. Nie chciałabym czegoś zepsuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a mi się wydaje, że DO może być każdy, ale moderatorem już nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż głupio pisać, że wszystko to prawda i sama prawda. Potwierdzam.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.