Facebook Google+ Twitter

O mój monitoringu rozwijaj się...

Jaka będzie najbliższa przyszłość dla branży monitoringu mediów? Oddajmy głos specjalistom z tej dziedziny.

http://www.istockphoto.com/file_closeup/?id=7756620&refnum=762810&source=sxchu04 / Fot. domin_dominW moim poprzednim materiale „ Jak odsiewać ziarno od plew, czyli słówko o monitoringu mediów” przybliżyłem trochę Czytelnikom branżę monitoringu mediów. Jednak jak w każdym biznesie, liczy się nie tylko teraźniejszość, ale także przyszłość. Poprosiłem osoby zawodowo zajmujące się monitoringiem mediów o prognozy na najbliższą przyszłość. Specjalnie dla Wiadomości24.pl wszystkie sześć firm liczących się w tym biznesie odpowiedziało na moją prośbę. Oto ich odpowiedzi

Logo Eprasa.com. / Fot. www.eprasa.comFilip Tomaszewski, eprasa.com: "Polski rynek monitoringu mediów jest znany na świecie z bardzo silnej konkurencji. Na rynku funkcjonuje aż 6 silnych aktorów. To sprawia, że ceny tej usługi są znacząco niższe niż na Zachodzie czy w Rosji. Na przyszłość branży największy wpływ będzie miała procedura legislacyjna dotycząca praw autorskich. Wciąż jeszcze tkwimy w stanie anomii - brak jest stosownych regulacji, które pozwalałyby firmom monitorującym media tworzyć bazy informacji o artykułach bez zarzucenia im przez wydawnictwa łamania praw autorskich. Od kilku lat niektóre firmy monitorujące media dogadują się indywidualnie z wydawnictwami w tej sprawie i umawiają się najczęściej na zryczałtowaną opłatę za możliwość dodawania artykułów do bazy danych. W przyszłości relacjami między firmami monitorującymi media i wydawnictwami będzie zarządzał osobny podmiot, który będzie ustalał wysokość tantiem, pobierał je od firm monitorujących media i rozliczał się z wydawnictwami. Regulacja wymusi zapewne wzrost cen na tę usługę, gdyż konieczne będzie zrekompensowanie dodatkowych kosztów związanych z tantiemami.

Logo Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) / Fot. www.instytut.com.plMaria Konieczna, Instytut Monitorowania Mediów: "W najbliższej przyszłości podmioty monitorujące media skupią się na rozwoju systemów zarządzania pozyskanymi informacjami oraz będą usprawniać swoje usługi w dziedzinie identyfikacji siły i jakości oddziaływania poszczególnych treści."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna sprawa - praca w firmie monitoringu mediów, chciałabym się tym zająć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.