Facebook Google+ Twitter

O nadziei i Nicku Vujcicu

Nadzieja jest krytykowana za swój brak pewności, za chwiejność i złudność, za nieporadność. Nadzieja jest złudna, wiara jest jedyna – napisał Edward Stachura.

Nadzieja jest krytykowana za swój brak pewności, za chwiejność i złudność, za nieporadność. Nadzieja jest złudna, wiara jest jedyna – napisał Edward Stachura. / Fot. Warren Richardson, World Press Photo via APAle wiecie co? Ja czasem po prostu nie mam siły na niezachwianą wiarę i pewność. Wtedy zostaje mi nadzieja. Nie stawiam jej wielkich wymagań. Wystarczy mi, że jest. Nie mówię do niej: „Hej, nie bądź słaba i chwiejna.” Wiem, ze taka jej natura. Właśnie to w niej kocham, że nie chcę od niej nic, nie szturcham jej, nie poprawiam, a ona gdzieś tam sobie siedzi po cichutku i szepcze do mnie : poczekaj chwilkę, jest szansa, może 1:1000 ale jest, co ci szkodzi.
Nadzieja ma coś, czego nie ma wiara. To zgoda na porażkę. Kiedy chmury są coraz ciemniejsze, coraz niżej nad plażą, słyszę odgłosy burzy, wiara mówi do mnie: „Wiesz co, zapytaj mnie jak coś będę wiedzieć na pewno, a teraz lepiej stąd spieprzaj.”
A nadzieja szepcze: może przejdzie bokiem. I to naprawdę jest super. Nawet jeśli jej posłucham i nie zostanie na mnie sucha nitka, to co z tego, czasem trzeba zmoknąć od burzy .
Nawet jeśli teraz nie masz nic, jest coś, co możesz mieć. Nadzieja.
Ta refleksja przyszła mi po przeczytaniu książki Nicka Vujcica. Nick Vujcic urodził się bez rąk i nóg. Jego matka po jego urodzeniu kazała pielęgniarkom go zabrać. " Nie chcę patrzeć na niego, ani go dotykać" - powiedziała. Jednak dziś Nick jest mówcą motywacyjnym, podróżuje po całym świecie, ma piękną, pełnosprawną żonę i dwoje zdrowych dzieci. I mimo swoich ograniczeń, pływa, jeździ na deskorolce, pisze książki, a nawet zagrał w filmach. Jeśli on może robić to wszystko... czy istnieją jakieś ograniczenia? Podobno wierząc w coś mocno, przyciągamy to do swojego życia. Może to i prawda, ale to takie trudne. Nadzieja jest łatwiejsza.
Nick radzi uchwycić się nadziei. " Niezależnie od tego w co wierzysz, nie powinieneś rezygnować z nadziei ponieważ od niej zaczyna się wszystko to co dobre w życiu (...) Nadzieja to punkt wyjścia dla każdego działania i przedsięwzięcia." - pisze Nick w książce "Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń". W zeszłym roku Nick Vujcic przyjechał do Polski i występował przed 30-tysięczna widownią w Poznaniu. 16 marca odbędzie się darmowa retransmisja tego wydarzenia http://retransmisja.zyciebezograniczen.pl/pl/vi/zbo2/?aff=uf[a]http://2mr[/a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.