Facebook Google+ Twitter

O nawałnicach nad Krakowem i okolicach informuje kpt. Filip Czyż

Nawałnice wystąpiły także w województwie małopolskim. W Nowej Hucie na os. Kalinowym w nocy przeszła burza, strat nie było. Dzisiaj popołudniu natomiast doszło do podtopień w okolicy ul. Okulickiego.

Błyskawica / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kozanow_noca.jpg&filetimestamp=20080816085929/AdeinwanWe wtorek do jednej z kamienic przy ul. Czarnowiejskiej (obok Parku Krakowskiego) dostała się woda, wyrządzając szkody na tyle poważne, że inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców. Mieszkańcami zajął się krakowski MOPS.

Czytaj także: Burza w Warszawie, nawałnice w Polsce. Czekamy na Wasze zdjęcia!
Nawałnica zostawiła po sobie połamane drzewa.

Źródło:
krakow.naszemiasto.pl
Skontaktowałam się z kpt. Filip Czyżem- Rzecznikiem Prasowym KM PSP w Krakowie.
Jak wygląda na terenie Krakowa i Nowej Huty?
-Poczynając od 19 lipca odnotowaliśmy wzrost interwencji do zdarzeń związanych z wypompowywaniem piwnic, posesji w domach i budynkach mieszkalnych oraz usuwaniem połamanych drzew i konarów na terenie Krakowa i powiatu krakowskego.
Każdego dnia to ok 50 interwencji tego typu. 19.07.2011 r. najwięcej interwencji odnotowano w części północnej Krakowa (Krowodrza, Prądnik Biały aż w kierunku Huty) oraz w centrum i w dzielnicy Podgórze.
Ile interwencji było w dniu wczorajszym poza Krakowem?
- W dniu wczorajszym dużą część interwencji stanowiły wyjazdy na teren powiatu - Gmina Liszki, Krzeszowice, Zielonki, Czernichów - ok. 40% całości.
-W rejonie Huty wyjeżdżaliśmy m.in. na os. Stalowe i Centrum A- dodaje kpt. Filip Czyż.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.