Facebook Google+ Twitter

O niestandardowych kanałach dotarcia do wyborców

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-12 13:08

Mówi się, że czynnikiem decydującym o zwycięstwie Baracka Obamy w wyborach prezydenckich było oparcie kampanii o działania realizowane w internecie.

To właśnie spersonalizowany marketing sieciowy daje dziś największą szansę kandydatowi na polityka na szybkie i bezpośrednie dotarcie do swojego elektoratu. I to nie tylko na amerykańskim rynku.

Kampanie bannerowe i plakaty wyborcze umieszczane praktycznie w każdej części miasta, ulotki rozdawane na ulicach, wiecach, eventach - korzystanie z tradycyjnych kanałów dotarcia do wyborców to dziś za mało na pozyskanie elektoratu. Jak przekonują specjaliści ds. marketingu sieciowego, liczą się te działania, które w sposób nie tylko bezpośredni, ale i innowacyjny trafiają do wyborców - a w dzisiejszych, wysoce zinformatyzowanych czasach, takie możliwości daje właśnie internet, nowy kanał prowadzenia dyskusji z wyborcami.

- Kampanie wyborcze realizowane w oparciu o sieć spotykają się z uznaniem wyborców ze względu za swój unikalny, świeży, a przede wszystkim nienachalny charakter. Co najważniejsze, swój budżet i siły kandydat skupia na dokładnie wyselekcjonowanych grupach wyborczych, co tak naprawdę pozwala na jeszcze mocniejsze uderzenie niż w przypadku tradycyjnego przekazu masowego - przekonuje Tomasz Pakulski, specjalista ds. marketingu internetowego z REDlink.

Druga sprawa to obawa kandydatów przed spotkaniami z wyborcami. Wtedy alternatywą wydaje się być drukowanie plakatów czy zamieszczanie reklam prasowych. Tymczasem mocniejszym, bardziej widocznym i szybszym w efekcie będzie właśnie e-marketing w oparciu o kampanie smsowe, głosowe oraz e-mailowe - kontakt wysoce spersonalizowany bez konieczności spotkania "twarzą w twarz".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.