Facebook Google+ Twitter

O perwersji bez przesady czyli wznowienie kultowej "Nudy" Moravii

Intensywność i zwierzęce instynkty, czyli wznowienie najgłośniejszych powieści Alberto Moravii

 / Fot. OkładkaPowieść Alberto Moravii ukazała się blisko pół wieku temu, jednak dopiero obecnie mamy okazję zaznajomić się z polskim przekładem. Ten niezwykle popularny niegdyś pisarz, ekscentryk do dziś budzi kontrowersje swoimi dziełami.

Główny bohater Alberto Moravii to 35-letni wypalony artystycznie malarz. Wychowywany przez matkę, która spełnia wszelki jego zachcianki, nigdy nie cierpiący na niedostatki materialne. Zdawałoby się, że posiada wszystko, co człowiekowi niezbędne do życia. Jednak od dzieciństwa cierpi on na rodzaj choroby, nazywanej przez niego „nudą”, dziś powiedzielibyśmy, że dokucza mu specyficzny rodzaj depresji, może nadmiernego skupienia na sobie, niemożność nawiązania kontaktu z rzeczywistością.

Bohater poznaje Cecylię – ubogą dziewczynę, z którą łączą go jedynie kontakty seksualne. Stopniowo ich relacja staje się przesiąknięta nadmiarem praktyk i tortur seksualnych, którymi coraz intensywniej katuje się tych dwoje. Zwierzęce, brutalne opisy. Plastycznie zarysowana ciemna strona ludzkiej natury. Rzecz o wypaleniu życiowym, a także tym co dzieje się z ludzkim życiem, któremu brak celu, dążeń i ambicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.