Facebook Google+ Twitter

O Piterze, Tusku i braku POkory

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-27 19:56

No i stało się. Politycy Platformy Obywatelskiej, odwykli już od słów powszechnie uznanych za grzecznościowe, muszą niestety sobie je zacząć pomału przypominać.

Julia Pitera przegrała w sądzie z Mariuszem Kamińskim i czy jej się to podoba czy nie, to słowo “przepraszam” będzie musiało jej przejść przez gardło. Nie wiem czy się przeciśnie, bo ponoć w gardle ością nadal stoi jej jakiś dorsz.

A tu tymczasem nadlatuje kolejny proces sądowy, tym razem niewyparzony język Stefana Niesiołowskiego śmiał nazwać Sławomira Skrzypka (prezesa NBP) “funkcjonariuszem PiS”. Skrzypek się wpienił i marszałka Niesiołowskiego pozwał. W sumie trudne zadanie przed nim, bo jeśli pozwany powoła się na jakąś schizofrenię, niepoczytalność czy inną nierówność górnej części czaszki, to Skrzypek odejdzie z kwitkiem, gdyż pozwany te przypadłości szybko udowodni. Zresztą, nie wiem nawet czy będzie musiał. Mucha jaka jest i czym się żywi, każdy widzi. A tyle wypluje ile zje, tu żadnym entomologiem nie trzeba być.

Jedno jest pewne. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa. To jest zasada o której powinni pamiętać wszyscy. Nawet Ci, którzy cieszą się większym poparciem niż PZPR za swoich dawnych czasów świetności. Być może nawet będziemy mieli powrót do tych czasów, jako że Donaldowi Tuskowi marzy się centralizacja władzy, jej skupienie w jednym ręku (swoim oczywiście).

Temu ma służyć zamysł wprowadzenia zmian w konstytucji, w której już tylko brakuje wpisu o przewodniej roli Platformy Obywatelskiej w społeczeństwie i jej kierowniczej roli w państwie. Ale ponieważ od dwóch lat żyję w ciągłym przekonaniu, że już mało co może mnie zaskoczyć, a już nie daj Boże zdziwić, to tylko patrzeć jak się konstytucja o taki kwiatek wzbogaci.

Oczywiście, to że polityk ma zapędy imperatorskie, to normalka. Wszyscy oni są chorzy na władzę, tylko niektórzy gorzej radzą sobie z ukrywaniem tego. Zapominają jednak, że każdy miecz ma dwa ostrza a kto mieczem wojuje, ten od miecza też może zginąć. Może gdyby częściej czytali Pismo Święte a rzadziej blog Palikota, to by tej prawdy nie zapomnieli.

Dlatego wydaje mi się, że najlepszym sposobem na przypomnienie im tej biblijnej mądrości będzie nauczenie ich pokory. Niektórych nawet nauczenie od podstaw. Mianowicie dokonamy zmian w konstytucji RP, w której pozbawimy prezydenta wszelkich prerogatyw, a następnie gremialnie w wyborach prezydenckich zagłosujemy na… Donalda Tuska. Niech ma, co chciał. Z drugiej strony nie wiem czy taka nauka ma sens, mam bowiem jeszcze w pamięci słowa Oskara Grafa, który rzekł: “Pokora jest łatwiejsza dla tego, który w życiu coś zrobił, niż dla tego, który nie zrobił nic” I jak tu nauczyć takiego pokory?
---
Piotr Cybulski

Strona autora: http://piotrcybulski.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Dobry felieton. Początek bomba, w końcówce jakby się trochę polot wyczerpał, ale i tak na 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pokory nabieramy tylko w warunkach exstremalnych
syty nigdy nie zrozumie głodnego, chyba że sam tego doświadczy
władza często prowadzi do grożnej choroby
jednym odbiera rozsądek
drugim odbiera rozum

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Robercie - najgorsze przed nami ale też nie ma żadnej alternatywy bo na kogo tu głosować na PIS???? na SLD????? na PSL??? oj źle się dzieje "w państwie duńskim" w tym przypadku polskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na POdstawie obserwacji moich "ziomali" wnioskuję, ze ludzie są raczej za zmianą konstytucji, bo np podoba im sie zmniejszenie liczby posłów i silny prezydent. Nie pomyślą, że oznacza to władzę silnych partii, wskutek czego P.O. niedługim czasie parlament mógłby zostać skostniałą strukturą- "maszynką do glosowania". "Donald Wszystkich Polaków" musi się spieszyć, bo już dłużej nie da się ukrywać prawdziwej sytuacji państwa i obywateli. Lada dzień nadejdzie druga fala kryzysu- ona uderzy bezpośrednio w gospodarstwa domowe, które staną przed pytaniem za co się utrzymać, szczególnie po nadchodzących POdwyżkach ( nie zarobków oczywiście).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu na link już dawno Panie są w przewadze , mówisz o naszej "dyskryminacji" Tadeuszu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto wie? Może nie za długo doczekamy się samoistnego wejścia do W24 parytetu i będzie tak pół na pół. Czego? Niech sobie każdy dopowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TT ja bym się chciał obudzić i nie usłyszeć o PiS , PO , SLD , PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gościu.
Z całym szacunkiem nie trzeba czytać "świętych ksiąg" gdyż było ich ok 400 a że mamy "cztery" w obiegu to jeszcze o niczym nie świadczy , po drugie sa tak sprytnie przełożone że można z nich wszystko interpretować. Ale nie istotne juz się w kulturę chrześciajańską wtopiły i niech tak zostanie. Co do PO zgadzam się że się "daleko" im do doskonałości itd. a wizja Tuska co do zmiany konstytucji w kwestii wyboru Prezydenta RP jest delikatnie mówiąc "nieprzyzwoita" co do reszty co to mają przeprosić też uważam że kultura tego wymaga , ale jak się jej nie ma to cóż my możemy.
Ale zapomniał Pan "gościu" o drugiej stronie od panów Kaczyńskich , Ziobrze itd. itd
Czy oni przeprosili ??????? Lecha Wałęse , doktora G.
We wszystkim trzeba być co nie co "obiektywnym" tego wymaga "przyzwoitość".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 20:59

I Polska zaczyna się budzić z koszmaru PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie zgadzam się ze wszystkimi spostrzeżeniami, zwłaszcza na temat pokory. Oczywiście +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.