Facebook Google+ Twitter

O północy mija termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów

Dziś mija termin zgłaszania kandydatów na wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast. Do północy będą pracować wszystkie gminne i miejskie komisje wyborcze.

 / Fot. Wikimedia Commons27 października jest ostatnim dniem zgłaszania kandydatów na włodarzy gmin i miast. Również dzisiaj, w południe w siedziebie PKW odbyło się losowanie numerów list. Dotyczyło ono będzie tych komitetów, które zarejestrowały swych kandydatów w ponad połowie okręgów wyborczych do sejmików. Pozostałe komitety otrzymają numer na liście maksymalnie do 2 listopada.

Pierwszy na liście będzie Sojusz Lewicy Demokratycznej. Numerem dwa jest PSL. Z trójką wystartuje Polska Partia Pracy. Czwórkę wylosowała Platforma Obywatelska. Komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości otrzyma numer pięć.

Największe ugrupowania polityczne w większości zgłosiły już swoich kandydatów. I tak w Warszawie o stanowisko prezydenta będzie się ubiegać Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO, Czesław Bielecki, bezpartyjny kandydat, który będzie reprezentował PiS. Z ramienia SLD wystartuje Wojciech Olejniczak, a z PSL Danuta Bodzek. Start w wyborach zaplanował również Janusz Korwin-Mikke.

We Wrocławiu silnym kandydatem jest dotychczasowy prezydent Rafał Dutkiewicz. Zmierzą się z nim m.in.: Dawid Jackiewicz z PiS, Sławomir Piechota z PO, Jacek Uczkiewicz z SLD i Ilona Antoniszyn-Klik z PSL.

W Lublinie wystartują m.in.: Krzysztof Żuk z PO, Lech Sprawka z ramienia PiS, Jerzy Gryz z SLD, Andrzej Bieńko z PSL, a także dwoje kandydatów niezależnych Izabella Sierakowska i Zbigniew Wojciechowski.

W Krakowie kandydować będzie m.in. były podsekretarz w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Andrzej Duda. PO reprezentować będzie Stanisław Kracik. Wspólnego kandydata wystawią SLD i PSL. Będzie nim dotychczasowy prezydent Jacek Majchrowski.

W Poznaniu również kandyduje dotychczasowy prezydent Ryszard Grobelny. PiS wystawiła Tadeusza Dziubę, SLD razem z SD, Jacka Bachalskiego, a PO Grzegorza Ganowicza.

Podobna sytuacja jest w Gdańsku. Z ramienia PO wystartuje obecny prezydent, Jacek Adamowicz. PiS reprezentował będzie Andrzej Jaworski, a SLD - Krzysztof Andruszkiewicz.

Pełna lista kandydatów będzie znana wkrótce. Chętni do startu w wyborach mają na rejstrację czas do północy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Dzień dzisiejszy" to koszmar.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pompon
  • pompon
  • 27.10.2010 12:06

Proszę sprawdzić, czy "dzień dzisiejszy" to poprawna forma. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.