Facebook Google+ Twitter

O północy rozpoczęła się cisza wyborcza

O północy rozpoczęła się cisza wyborcza. Potrwa do niedzieli, do zakończenia głosowania.

 / Fot. PolskapresseW tym czasie nie wolno prowadzić czynnej agitacji wyborczej, czyli np. rozdawać ulotek, rozwieszać plakatów, nawoływać do głosowania na konkretnych kandydatów, organizować pochodów, manifestacji. Nie wolno też przytaczać wyników sondaży. Za złamanie ciszy wyborczej grożą kary finansowe - do miliona złotych.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dziś na swojej stronie komunikat, w którym przypomina o konieczności uszanowania ciszy wyborczej.

"Komisja podkreśla i przypomina, że w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem zabroniona jest jakakolwiek agitacja wyborcza, zarówno na rzecz jednego z kandydatów jak i przeciwko drugiemu kandydatowi" - czytamy w komunikacie PKW.

Co to oznacza w praktyce? "Podczas dozwolonych w tym okresie zgromadzeń, akcji charytatywnych, imprez kulturalnych, sportowych itp. oraz spotkań religijnych, a także wydarzeń o charakterze państwowym w tym z udziałem gości zagranicznych nie mogą mieć miejsca zdarzenia i fakty noszące znamiona agitacji wyborczej" - dowiadujemy sie z informacji PKW.

Komisja napisała w komunikacie także o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. "W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami dotyczącymi planowanej na dzień 4 lipca przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiórki publicznej w ramach akcji STOP POWODZIOM, Państwowa Komisja Wyborcza stanowczo stwierdza, że nie jest organem uprawnionym do wydania zezwolenia na tę zbiórkę, ale też nie może takiej zbiórki zabronić. O konieczności przestrzegania w czasie tej zbiórki przepisów o zakazie prowadzenia agitacji wyborczej Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała organizatora, tj. Prezesa Fundacji w stosownym wystąpieniu" - czytamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie za bardzo rozumiem....czego Im!!!!!!!!-dojrzałym- nie trzeba przypominać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.07.2010 00:01

Dojrzali ludzie wiedzą. Nie trzeba Im tego przypominać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto idzie głosować - robi to nie tylko dla siebie, również dla innych, dla całego społeczeństwa. Jest społecznikiem przez duże "S".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.