Facebook Google+ Twitter

O północy zakończyło się głosowanie w konkursie DO Roku. Kogo wybierze Kapituła?

Współautorzy: Rafał Gdak

O północy zakończyło się głosowanie w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku. Na kandydatów do nagród w 10 kategoriach, oddano łącznie ponad 30 tysięcy głosów. Kto otrzyma tytuł Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku i 10 tysięcy złotych? O tym zdecyduje Kapituła konkursu.

 / Fot. PolskapresseGłosowanie na kandydatów trwało do północy. Na stronie konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku możecie zobaczyć, kto zdobył najwięcej głosów. W konkursie wszystko było przejrzyste. Wyniki były prezentowane 24 godziny na dobę. Dziękujemy Wam za wszystkie oddane głosy.

Ci dziennikarze obywatelscy, którzy otrzymali najwięcej głosów w każdej z kategorii, zostaną nagrodzeni bonami na zagraniczne wycieczki wartości 3 tys. zł. Najlepsza redakcja "Junior Media" dostanie cyfrową kamerę na wyposażenie swej szkolnej gazetki.

Zobacz, kto zdobył najwięcej głosów w kategoriach konkursowych

Osoby, które w treści SMS-a podały najciekawsze uzasadnienie otrzymają skórzany portfel Wittchena. Jedna z głosujących osób otrzyma też nagrodę w postaci wartego 3 tys. zł bonu na zagraniczną wycieczkę z oferty biura Adriatyk.

Nagrodę główną dla Dziennikarza Obywatelskiego 2010 Roku - 10 tysięcy złotych, przyzna w osobnym głosowaniu Kapituła konkursu. Kto zostanie laureatem tytułu, ogłosimy 14 czerwca, podczas gali konkursowej w Centrum Nauki Kopernik. Zagraniczna wycieczka czeka też na laureata nagrody specjalnej Subaru - głównego sponsora konkursu.

Przeczytaj więcej o konkursie, zobacz setki komentarzyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

agnieszka r
  • agnieszka r
  • 10.06.2011 01:49

Gratuluję Dziennikarzom Obywatelskim uczestniczącym w tegorocznym konkursie, ponieważ większość zgłoszonych do niego artykułów przedstawia interesujące tematy w bardzo ciekawy sposób.

Sądzę jednak, że w przyszłości warto jeszcze dokładniej weryfikować nadsyłane na portal wiadomości 24.pl artykuły – zwłaszcza wówczas, gdy któryś z nich zostaje zgłaszany do jakiegoś konkursu.

Jakie było moje zdziwienie, gdy zachęcona konkursem na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 zapoznałam się z artykułami zgłoszonymi w dziale kultura. Przeczytałam min. tekst autorstwa p. I. Kramorz pt:” Wspomnienie o Mirku Bregule. "Mój Krajcok, mój dom" Gdyby nie konkurs – nie zwróciłabym prawdopodobnie uwagi na w/w artykuł.

Jakie było moje zdziwienie – gdy zorientowałam się, że większość tekstu zamieszczonego w w/w artykule jest mi znajoma – byłam pewna, że przeczytałam go już wcześniej w internecie. Wystarczyło wpisać poszczególne fragmenty tekstu do wyszukiwarki i…. znalazłam… Pani I. Kramorz w swoim artykule publikuje fragmenty wspomnień Pana Henryka Czicha umieszczone przez niego w internecie na oficjalnej stronie zespołu Universe w 2009 i 2010 r. http://www.universe.pl/forum/viewtopic.php?p=56241#56241 Większość tekstu artykułu p. I. Kramorz stanowią w/w wspomnienia – publikacja w portalu wiadomości 24.pl stanowi więc ich powielenie, dodatkowo wspomnienia te zostały opublikowane drukiem przez autora w książce „Tacy byliśmy” w listopadzie 2010 r. Po przytoczeniu w/w wspomnień p. I. Kramarz korzysta kolejno z tekstów opublikowanych na oficjalnej stronie zespołu Universe w latach 2008-2010 r. (http://www.universe.pl/historia), ponadto z oficjalnej strony I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły (autorem strony jest p. Marcin Nowak) – 2009 r. http://www.festiwal-bregula.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=64 oraz ze strony poświęconej powstaniu miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły w Chorzowie (p. I. Kramorz również nie jest autorką zamieszczonych tam informacji)- 2008-2009 r. http://projektmbregula.pl.tl/Historia-powstania-miejsca-upami%26%23281%3Btnienia-Miros%26%23322%3Bawa-Bregu%26%23322%3By.htm
Artykuł p. Ireny Kramorz stanowi w większości zbiór fragmentów opublikowanych w internecie przed 2010 r., których nie jest autorką. Wśród w/w zdań znajdują się również fragmenty, które autorka w całości przepisała – nie zaznaczając, że są to cytaty. Pozostałe fragmenty artykułu stanowią przeredagowane teksty zamieszczone na wymienionych wyżej stronach, których p. I. Kramorz nie jest twórcą….

Hm… nie wiem co sądzi na ten temat redakcja portalu, ale chyba nie na tym polega dziennikarstwo, by kopiować cudze słowa…

Ciągle jeszcze wierzę w zapał, rzetelność i uczciwość osób, które pragną się mienić tytułem dziennikarza i ufam, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą miały miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cuda. Komentarzyło nie było, a teraz nagle są. Nie przenikam już logiki tego portalu... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
epe
  • epe
  • 04.06.2011 12:05

oj tam przynajmniej był konkurs i coś się działo w serwisie. Po co tak od razu narzekać

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cennik Ery
  • Cennik Ery
  • 03.06.2011 23:03

Irek, prawdę mówiąc, mam to głęboko w nosie.
Zostałem zbanowany - jak by to idiotycznie nie brzmiało - za porównanie celnika do cennika (Ery).
Szczegóły, kiedy zostanę odbanowany. Szykuje się świetna zabawa!
;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja czuję sie usatysfakcjonowana, moje zgłoszenie wygrało, zebrało najwięcej sms-owych głosów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo, otrzymałam pocztą prywatną odpowiedz od obu stron. Ponieważ nie znam treści przedmiotowych komentarzy, to nie mogę zająć stanowiska.
Myślę, że tak lepiej, Nie ma sensu robić tutaj pyskówki z magla, czy nawet nie na temat przepychanki- utarczek dżentelmenów. Pozdrawiam B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Adam- z pełna świadomością bólu który został Ci zadany. Masz chwilę refleksji i osobiści życzę pozytywnej odmiany. Chłopie jestem pewien, że masz świadomość popełnianych dysonansów:). Trzymam kciuki:)
@ Marco de Orsini - DO nie zdali egzaminu itp pierdoły. Nie rusza mnie tak zwane oburzenie użytym słownictwem. Żadna to hańba, żadno uchybienie konwenansom. Życie jest takie a nie inne, wrzucanie wszystkich do jednego wora to dopiero paranoja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu pytasz, ale nie licz na odpowiedź

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bolek
  • Bolek
  • 02.06.2011 08:18

pozdrawiam wszystkich uczestników kolejnego RÓŻOWEGO KONKURSU !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.