Facebook Google+ Twitter

O pożarach wiedzą wszystko

W jakiej odległości od lasu, torfowiska, wrzosowiska można rozpalać ognisko? Jaka forma grzecznościowa obowiązuje we wzajemnym zwracaniu się strażaków do siebie? Co oznacza symbol D10W?Odpowiedzi na takie pytania musiało udzielić 32 uczniów w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 25 marca w siedzibie OSP Moczydło w Libiążu.

Burmistrzowie Libiąża wręczają puchar najlepszej drużynie szkół podstawowych / Fot. Paweł SalawaStartujący w konkursie zostali wyłonieni z eliminacji szkolnych prowadzonych przy udziale Zarządów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Nagrodą był awans do powiatowego szczebla konkursu oraz wyróżnienia książkowe ufundowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz puchary od LCK.

W kategorii szkół podstawowych drużynowo zwyciężyła SP nr 3, przed KSW i SP nr 2. Indywidualnie najlepszym okazał się Maciej Słowik, przed Jakubem Stachurą i Moniką Greń.

Uczniowie KSW byli najlepsi w kategorii szkół gimnazjalnych. Za nimi uplasowało się Gimnazjum nr 1 i ZS w Żarkach. Indywidualnie najlepszy był Mikołaj Tahl, przed Fatimą Krzemińską i Łukaszem Ronowiczem. W grupie szkół ponadgimnazjalnych tryumfowała Marcelina Poznańska, druga była Patrycja Gawor, a trzecia Róża Wypyska. Drużynowo Zespół Szkół okazał się lepszy od Liceum KSW. Najlepsze dwójki reprezentować będą gminę Libiąż na szczeblu powiatowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.