Facebook Google+ Twitter

O prymat na Wyspach - zapowiedź finału IM Wielkiej Brytanii

W poniedziałkowy wieczór 30 lipca w Wolverhampton rozegrany zostanie tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. O prymat na wyspach powalczy szesnastka, przeżywającego obecnie kryzys brytyjskiego speedwaya, zawodników. Faworytami są Chris Harris i obrońca mistrzostwa Scott Nicholls. Zawody pokaże na żywo Polsat Sport Extra. Brytyjskich i polskich kibiców czekają zatem ponad dwie godziny żużlowych emocji.

Scott Nicholls / Fot. Szymon SzarTytułu bronić będzie sześciokrotny mistrz Wielkiej Brytanii - Scott Nicholls, który przed rokiem okazał się najlepszy również na torze w Wolverhampton. Największym rywalem Scottiego powinien być Chris Harris, który ma na swoim koncie 3 złote medale IM Wielkiej Brytanii. Kto jeszcze może zagrozić Nichollsowi i Bomberowi?

Mocny na swoim torze będzie na pewno Tai Woffinden, na co dzień zawodnik miejscowych Wilków. Były uczestnik Grand Prix niedawno wrócił do speedwaya po przebytej kontuzji i pokazał w ostatnich zawodach, że wraca do wysokiej dyspozycji. Sukces sprzed dwóch lat, czyli brązowy medal, chciałby na pewno powtórzyć Ben Barker. Chrapkę na medale mają z całą pewnością i Daniel King i Edward Kennett.

Chris Bomber Harris / Fot. Szymon SzarO złotym medalu IM Wielkiej Brytanii zadecyduje bieg finałowy, w którym wystąpią dwaj najlepsi zawodnicy po fazie zasadniczej oraz dwaj żużlowcy wyłonieni w barażu, w którym wystartują jeźdźcy z miejsc 3-6.

Finał w Wolverhampton jest prestiżowy nie tylko ze względu na medale. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, najlepszy zawodnik poniedziałkowej imprezy otrzyma dziką kartę na Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, 25 sierpnia. Jeśli zostałby nim Chris Harris, który jest stałym uczestnikiem GP, to szansę uczestnictwa w zawodach otrzyma wicemistrz kraju.

Lista startowa British Final 2012:

1. Robert Mear (Lakeside Hammers)
2. Edward Kennett (Coventry Bees)
3. Adam Roynon (Workington Comets)
4. Richard Lawson (Workington Comets)
5. Tai Woffinden (Wolverhampton Wolves)
6. Stuart Robson (Lakeside Hammers)
7. Daniel King (Birmingham Brummies)
8. Scott Nicholls (Coventry Bees)
9. Ben Barker (Birmingham Brummies)
10. Simon Stead (Swindon Robins)
11. Craig Cook (Belle Vue)
12. Lewis Bridger (Eastbourne Eagles)
13. Josh Auty (Birmingham Brummies)
14. Ricky Ashworth (Berwick Bandits)
15. Oliver Allen (King's Lynn Stars)
16. Chris Harris (Coventry Bees)
17. Leigh Lanham (Coventry Bees)
18. Lee Complin (Berwick Bandits)

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.