Facebook Google+ Twitter

O Regionalnym Programie Operacyjnym Lubelszczyzny również w 3D

Konferencja „Wyzwania rozwojowe Lubeszczyzny w kontekscie wdrażania RPO i nowej perspektywy finansowej” będzie dostępna również on-line panoramicznie i w technologii 3D.

Do realizacji przekazu on-line wykorzystane zostaną specjalne platformy multimedialne oparte o transmisje strumieniowe czasu rzeczywistego z użyciem najnowszych aplikacji do kodowania treści audio-video w panoramicznej rozdzielczości 16:9 oraz specjalna kamera 3D wyposażona w dwa obiektywy usytuowane tak jak ludzkie oczy w głowie i oprogramowania symulującego mózg, które służy do synchronizacji stereofonicznego obrazu i kodowania strumieniowego.

Na pomysł realizacji pierwszych w naszym kraju transmisji on-line w technologii 3D wpadli przedstawiciele Grupy iTTv przebywający przed kilkoma tygodniami w Anglii na konferencji IFSEC 2011. To właśnie podczas pobytu na największej w Europie globalnej imprezie poświęconej elektronicznym systemom bezpieczeństwa mogli oni poznać najnowsze rozwiązania w zakresie wizyjnego monitoringu widokowego i ochronnego oraz przeprowadzić pierwsze testy przekazu obrazu w technologii 3D.

Pomysłodawacy i realizatorzy transmisji online z lubelskiej konferencji wierzą gorąco w to, że panoramiczne spojrzenie stereo na rozwojowe perspektywy Lubelszczyzny pozwolą dostrzec zdecydowanie szerszy, trzeci wymiar Regionalnego Programu Operacyjnego.

Do odbioru przekazu online realizowanego w technologii 3D niezbędne będą specjalne okulary z czerwonym „szkłem” po lewej i niebieskim po prawej stronie ramki okularów.

Internautom nie posiadającym specjalnych okularów do odbioru 3D zasugerować możemy patrzenie „krzyżowe” lub „równoległe”, które wymaga jednak stosownych ćwiczeń - redagującym ten tekst patrzenie „krzyżowo-równoległe” udało się po kilku dniach niezbyt wytęrzonych ćwiczeń.

Obraz 3D należy oglądać z odległości co najmniej 1 metra od komputerowego moniotra.

Wszystkich tych, którzy pragną widzieć perspektywy rozwojowe Lubelszczyzny głębiej i szerzej niż w wizualnym mono zawężonym tylko do prespektywy jednego oka zapraszamy na transmisję Konferencji „Wyzwania rozwojowe Lubeszczyzny w kontekscie wdrażania RPO i nowej perspektywy finansowej” panoramicznie i w 3D online.

Przekaz online z Konferencji dostępny będzie w dniu 22 czerwca bieżącego roku na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego pod adresem: http://www.rpo.lubelskie.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.